tema: C++
Prikaz jedne poruke
Stara 8.4.2008, 18:30   #50
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: C++

@voodoo_nbgd
Istina, kada sam pominjao dijagrame mislio sam pre svega da se u realnim uslovima koriste za dočaravanje wokflow-a a ne načina funkcionisanja baš svake pojedinačne linije koda Međutim, meni lično, pre svega zbog prirode web aplikacija i apleta, više odgovara da na taj način vizuelno dočaram sebi problem. Na ovom mestu odmah se vraćam na ono što sam rekao u prethodnom postu. Ne postoji ispravan način. Postoji samo način koji izradu čini efikasnijom. Za mene lično je to često izrada UML dijagrama za projekte većeg gabarita i to pre svega iz razloga što ne želim da dođem u situaciju da kasnije u toku faze izrade počnem da se pitam koja tačno metoda radi koji deo posla, koja klasa nasleđuje koju i slične stvari. Jeste moderni IDE-i su sposobni da sve to sažvaću korisniku ali opet... Stvar navike.

Što se tiče pseudo koda tačno je da dosta literature poseže za njim ali istina je da su to relativno prosti primeri. S druge strane dva razloga zbog čega više volim da koristim dijagrame i UML su ti da u PHP-u (koji najčešće koristim) teško je dočarati neke stvari koje moraju blokovski da se odrađuju a sa druge strane nekako mi je realno lakše da lupim šestougao i stavim uslov unutra nego da uvlačim ko i pišem IF(uslov)THEN ELSE END IF. Možda se vremenom nešto promenilo u "klasičnim" jezicima koji se koriste u uslovima realne eksploatacije ali opet kažem... Ne može baš toliko

Još jednom... Sve je to stvar navike i svako ima način na koji odrađuje svoj posao
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
voodoo_ (8.4.2008)