tema: C++
Prikaz jedne poruke
Stara 8.4.2008, 13:22   #44
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: C++

@Augustus

Nema potrebe za ovako negativnim i potcenjivačkim stavom prema ostalim sagovornicima.

Poenta cele priče je da je kod izbora u pitanju lični ukus i preferiranje ka određenoj tehnologiji i načinu izrade aplikacije. Drugim rečima... Nije važno šta ćeš koristiti u svom radu ukoliko platforma na kojoj radiš zadovoljava tvoje potrebe i stavku da si sa njom efikasan. Naravno ne treba zanemariti ni pitanje koja je platforma najpogodnija za koji vid aplikacije. Ovo poslednje je takođe često razlog rasprave i nesuglasica

Ja recimo ne mogu da smislim VisualBASIC, priznajem... Njegova sintaksa i način realizacije aplikacija mi jednostavno ne odgovaraju. E sad... Priznajem da je C# donekle drugačija priča... Iako je sličan u velikom broju stvari sa Javom (sa kojom sam takođe manje više na ratnnoj nozi) postoji nešto što mi se kod njega sviđa... Sposobnost da za veoma kratko vreme izradim jenostavne Windows aplikacije.

Postoji jedna izreka u manualu za jednu od poznatih aplikacija koja kaže "Subversion is a fantastic hammer, but be careful not to view every problem as a nail". I to je poenta cele priče... Pravi alat za pravu stvar...

@voodoo_nbgd
Što se tiče "rombića" i "kvadratića" slažem se da individualnom developeru možda ti rombići i ne trebaju ali trebaju da postanu navika za timski rad koji je neminovan za svakog software developera koji ima nameru da uspe u svojoj karijeri

Poslednja ispravka: holodoc (8.4.2008 u 13:36)
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke