Prikaz jedne poruke
Stara 2.6.2008, 11:03   #6
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje butabilne WindowsXP instalacije sa SP3 pomocu NLite

Posto je gornji post stigao do kraja ogranicenja po broju slova nastavak ovde:

Ako zelis da imas stvarno unatendend disk, dakle da dignes sistem do kraja bez instalacija drajvera ( ili bar glavnih drajvera) tada prosetaj do ove adrese:

http://www.driverpacks.net/

Tu je napravljen ceo sistem za instalaciju drajvera na XP disk. Dakle skines Base 8.05 ( to je verzija koja je zadnja danas) i skines drajver packove koji ti trebaju ( chipset, grafika, sound drajveri, sata i sl). Sa njim radis posto si zavrsio sve sa NLite. Dakle, startujes u nekom folderu koji si napravio ( recimo drajveri) Base, on se tu ekstraktujje i napravi nekoliko foldera. Tvoje drajver packove kopiras u folder DriverPacks. Startujes DPs_BASE.exe i pratis upustva. U praksi, pokazes mu na folder XP, oznacis koje hoces drajvere da integrises, klikces na next i to je to ( prreskoci zadnji korak, to je provera dali ima novijih drajverpackova na sajtu ). Kada zavrsis sa njim, startuj opet NLite, samo sada idi samo na zadnju opciju ( make bootable disk), napravi ISO sliku i narezi. Pazi na ime diska da ne bude isto kao i prethodni ISO.

Uf, ja ga napisa do kraja. Nadam se da je dovoljno detaljno, i trebalo bi da se stavi u pod sticky, da ga ne trazimo stalno i tipkamo.

Usput, molba moderatorima: nemenjati linkove. Ja znam koji je zvanicni sajt Microsofta za zakrpe. Link gore je do fajla koji obuhvata SVE zakrpe koje je MS izdao do sada u jednom fajlu. I one se sve prijavljuju ODJEDNOM. Plus, ima dosta zakrpa koje danas zamenjuju neke stare zakrpe, i to je sve sredjeno u tom fajlu. Stvar je legalna, nebuni se niko pa ni MS. Ovo pisem da ne bude kao na gore pomenutom postu gde je moderator promenio link koji sam postovao za RyanVM pack na http://windowsupdate.microsoft.com . A tamo nema takvog fajla. Vratio bi ja taj podatak nazad samo sada nema dole ono Edit, sta da se radi. Unapred zahvalan .
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vasiljevic na korisnoj poruci:
A M G (3.6.2008)