tema: God of War
Prikaz jedne poruke
Stara 25.1.2022, 14:02   #235
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.546
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: God of War

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Apsolutno, igra ima svoje mane, repeticije kod protivnika ima, oni hintovi u knjigama i nisu nesto preterano uglavnom se svaka varijacija resava slicno...Sporednjaci (osim par) nisu nista toliko specijalno a igra ima sporedne aktivnosti koje jesu klasicne akcione zavrzlame poput sakupljanja blaga, ubijanje vrana, otkrivanje kovcega, mitologije itd. Meni licno je i pored toga bilo zanimljivo malo sakupljati i te stvari jer nisu gusili previse sa njima.

Vizuelno-audio deo je svakako besprekoran, ali mislim da je pre svega cela igra kao paket dobro upakovana od istazivanja, price, borbe, metroidvania dizajna pa te mane izgledaju zaista nistavne (barem meni). Iako su neprijatelji slicni borba je i dalje dobro odradjena i uvek je nekako na ivici i ne moze se resavati samo sa jednim orudjem u nedogled itd.

Meni nakon nekih 35 sati igre ne deluje bas previse vestacki produzena, najvise vremena je otislo na glavni kvest a vreme utroseno na sporednjake je uglavnom otislo na navikavanje na neke sitnice, istrazivajuci da li neka deonica moze da se predje ili su potrebne dodatne alatke itd. Cistog grinda ima na dve lokacije i to samo zbog pravljenja neke opreme, po meni nista previse bitno niti veliko. Mislim da je igra odlicna i samo sa glavnim kvestom, sve ostalo bonus ko voli i zeli.
Svaki dan dođem pročitam šta ima u temi i nikako da ostavim i ja komentar.Do duše baš kad sam hteo bila zaključana tema

Meni treći put da ga prelazim.2x na soniju, do duše, prvi put još nisam imao svoj, pa mi ortak dao soni i nedelju dana da ga pređem što mi isteklo negde pred kraj.Drugi put sam ga presao na svom soniju, a evo konačno stigao i na PC.Igretina par ekselans! Kratos i ekipa su po meni postali institucija i dalje su.Razmišljao sam čak, igrajući ga sada, da otvorim temu gde će se birati naj veća faca gaminga, tj. nešto tipa izbora najboljeg junoše ikada.Ko bi pobedio u duelu tom i tom... Sad dok lutam po realmovima, vitlam sekirom ili sečivima, vrištim, urlam, i edukujem svog nadr****g blentu, razmišljam ima li ko jači.
Predeli, likovi, interakcija, priča... ma sve mi je predobro.Dobrano izlazi iz okvira jedne obične igre.Igram na Hard i igra je prilično izazovna ali poštena, u main questu, i prilično surova u sporednim delovima.Malo veća gužva ili malo jači protivnik i kao da sam se preselio u Lordran.Nije baš da čistim sve, jer sam se sa mnogih lokacija do sada vratio posramljen, ali ga lagano gustiram.
Moram da kažem da je, nakon HZD i Days Gone, GoW port kod mene očajan!Na lokacijama koje su odvojene od Lake of Nine mi frame rate ide i preko 50, a ovde mi pada i na jednocifreni broj povremeno.Solidno radi, kada radi, na High podešavanjima u rezoluciji skaliranoj na 2k preko FSR, ali i kada ne radi ne mogu da spuštam jer je prosto sve tako lepo.Inače taj trend da nema podešavanja rezolucije već je ista zaključana na desktop rezoluciju a onda skaliram sa ovim ili onim je
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke