Prikaz jedne poruke
Stara 29.7.2020, 11:05   #151
Aibo
Deo inventara foruma

Član od: 30.6.2008.
Zahvalnice: 946
Zahvaljeno 3.463 puta na 2.118 poruka
Određen forumom Re: NieR: Automata

Jest da pišem sam posle sebe ali sam morao. Počeo sam da je igram prošle godine pa stavio na pauzu nekih pola godine - pre neki dan konačno nastavio i završio, pa moram da ostavim neki utisak.

Pre svega, negde sam čitao da ćeš kao da umireš konstantno a igra uopšte nije teška na normal, pred kraj sam se čak malo OP osećao. Dalje, nisam igrao više prelaza jer mi je gameplay sa 9S po istim predelima bio silovanje nakon 2B i njenog borbenog plesa. Odgledao sam zato sve relevantno za priču na YT.

A što se samog gameplay-a sa 2B tiče... Kretanje sa brzim dash-evima, padobranskim skokovima itd. je efikasno i prijatno, a predeli stilizovani i lepi pa nikad nisam imao osećaj da me smara neki prazan hod. Tuče sa odličnim balansom između automatizovanih ranged i glatkih mele napada me nikada nisu smorile. Oni prelazi u 2D i pucačke skrol deonice su takođe uklopljeni fenomenalno i razbijaju monotoniju. Još kad se na sve doda predivna melanholična muzika koja ide sve vreme - zajedno je na mene imalo hipnotičko-terapeutski efekat.

Igra na kraju ima tipičan japanski vibe i dušu, pa ko to ne voli nema šta dalje da se priča, ali ko voli ili mu barem ne smeta, ne mogu dovoljno da je preporučim. Kao što je kod Dark Souls bilo, tako i ovde nikakav YT gameplay ne prenosi osećaj koji igra stvara kad se igra. Sem toga nemaju gotovo ništa zajedničko da se razumemo.

Jedva čekam buduće naslove iz ovog serijala/univerzuma jer ovo je piece of art kakav se ne sreće baš svaki dan.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
m1aden (29.7.2020), Mandragora (29.7.2020), Marko Radonjic (31.7.2020), nameless1 (29.7.2020), Schwabsteiger (1.8.2020)