Prikaz jedne poruke
Stara 11.3.2019, 12:27   #6
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Arrow Samsung UE55NU8002

Stigla je, samo mi treba vremena.

Ne znam šta više da ti otkucam. Koliko me sećanje služi, sa tobom sam imao nekoliko puta „razgovore“ na benchu što na VA temi što ovako.
Možda će ovo zvučati malo cinično, ali otvori temu tamo, okušaj sreću, ima dovoljno stručnjaka koji se razumeju u sve pa ti možda neko i otkuca koji koristan savet. Uostalom
za mene su i ovako kucali da se na razumem u monitore i televizore, a preprodavci koji su zaštićeni kao beli medvedi u Ruskoj Federaciji i Kanadi su tražili da se suspendujem
(očigledno sam im kvario biznis).
Prosto je neverovatno da tamo u sekciji za kupovinu televizora nisam efektivno kucao skoro godinu i po (od kako sam bio suspendovan) i da i dalje sporadičnom dobijem PP sa
pitanjem u vezi kupovine TV-a, a nisam se logovao mesecima u nazad. Pročitaju moje stare detaljne poruke i onda mi se obrate za pomoć. Da ne skrećem više…

Te gluposti kako televizori nisu za igre ne vredi ni kometarisati . Iks puta sam kucao da su LCD VA televizori ispred VA monitora po mnogo čemu. Jeste, došlo je do
određenih promena, ali i dalje jesu po određenim parametrima plus su poprilično napredovali po nekim parametrima.

Dakle, otkucao sam ti:
Samsung UE55NU8002 je 108.990. Na Rtings-u je testirana baš 55“ verzija pa pročitaj/prouči.

Ponavljam, ako koristiš Windows 7/8/8.1/10, imaćeš FreeSync (ili ako spojiš Xbone S ili X konzolu):
1920x1080: 40-120 Hz
2560x1440: 40-120 Hz
3840x2160: 48-60 Hz

Model ima izuzetno visok kontrast (i za VA), jako osvetljen ekran, DCI-P3 pokrivenost boja, solidno kalibrisan (ali se lako „ispegla“), odličan 1080p skalar, overdrajv je skoro pa
odličan, 120 Hz (1080p i 1440p), ima FreeSync u jako širokom opsegu sa LFC podrškom i input lag je ekstremno nizak. Čak je i HDR mod sasvim solidan (ni reči o pravom HDR-u
jer nema FALD poz. osvetljenje) – skoro pa ispunjava VESA HDR600 standard. Jedino što treperi (koristi PWM), ali samo Sonijevi televizori ne trepere, tako da… Na osnovu
mikroskopskog snimka podpiksel stukture, po meni je panel AMVA3 (proizvodi AUO).

Ili kupi HP Omen X Emperium 65 monitor. Cena je prava sitnica .
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke