Prikaz jedne poruke
Stara 16.10.2017, 15:45   #6
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: kupovina misa i tastature za gaming

Izdržljivost i kvalitet danas su ti jako relativni pojmovi. Moj ti je savet da recimo Logitech g402 (imam ga u rezervi) ako ima da se nađe i dalje po ceni od ~5000 din, a za tastaturu, ako hoćeš mehaničku, izbegavao bih kineske brendove (osim ako ne nađeš baš neku sa dobrim reviewovima). Ja kada sam kupovao gledao sam NKRO da ima pre svega, ostalo je stvar izbora (prekidači, osvetljenje/RGB, makro opcije...).

CM Sentinel III je dobar (koristio sam ga, dobar senzor ima, malo je težak ali meni nije smetalo). g402 je lakši i mine je više odgovarao balans. A kvalitet i dugovečnost ti niko ne može garantovati, skoro svi koriste iste OMRON prekidače, koji mogu da počnu da brljave, nebitno da li je miš od 5000 din ili 15000. Meni je recimo na G502 spectrumu (naleteo relativno povoljno, nov za manje od 7000) počeo desni klik da pravi dvoklik posle par meseci. Rasturio sam miša i prekidač, malo čačkao onu oprugu i sada je ok, samo sam morao nove teflonske stope da stavim. A to je miš koga su hvalili redno po internetu. Tako da ne bih pucao neku veliku lovu na miša, uglavnom se plaća ime i opcije koje ima dok je kvalitet i dalje jako diskutabilan (kao uostalom za sve što se masovno proizvodi).

Poslednja ispravka: makiem (16.10.2017 u 23:49) Razlog: Sentinel III, ne II
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
cope (16.10.2017)