Prikaz jedne poruke
Stara 10.4.2012, 21:18   #1
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Dobar foto aparat za pocetnika

Pozdrav, moju majku vec neko vreme interesuje fotografija, i hocu da joj kupim neki dobar aparat da se uci i vezba malo. Posto ja licno nemam ama bas pojma o ovome (apsolutno ama bas nista) treba mi pomoc.

1. Koji je dobar aparat "za ucenje" (pod ovim podrazumevam da nije jedan od onih dzepnih sto uperis i slikas nego da ima podesiv objektiv i sta ja znam tako neke stvari koje mogu da se cackaju da to ispadne kako treba, sad sam se verovatno bas izlupao ali nema veze shvatili ste o cemu se radi, kao sto rekoh ja bas nemam pojma). Planirani budzet je 200e ali moze da ide i gore ako je bas potrebno. Mozda je bitno da napomenem da idem u nemacku ovih dana a aparati koje sam ja gledao su tamo oko 50e jeftiniji nego ovde.

2. Moze li neko da preporuci neku dobru knigu, online tutorial ili slicno iz ove oblasti, pozeljno na srpskom, da nije bas pretarano komplikovano od samog starta tako da to moja keva koja je pre par godina presla 50-u moze da isprati.

3. Ovi jednomesecni/jednonedeljni kursevi fotografije sto imaju u Beogradu (dosta njih u ovom trenutku daje popuste preko grupovine i sl.) da li vrede icemu, ima li neko iskustva sa njima?
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke