Prikaz jedne poruke
Stara 27.7.2008, 10:40   #19
schei
Novi član
 
Član od: 8.1.2007.
Poruke: 11
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

xbox nema ni jednu 1080p igru jer je hardverski nemoguće, sve igre su 720p. jedino ps3 ima dve-tri 1080p igre.
ali nema veze, ja imam toshibu 32AV500PG (42-43000din) lcd naravno. ima kontrast 20000:1, ne znam koliko je osvetljenje( sigurno 550 kandela, standardno). slika je savršena sa svih izvora. imam total tv, i tu nema zamerki, naravno naši kanali su krivi jer nisu 16/9 ali postoji opcija da ljudi ne budu debeli i izvitopereni. neki nemački emituju u 16/9 formatu i na njima slika izgleda skoro kao HD. dvd plejer mi je samsung, najjeftiniji model za 2500din. spojio sam preko skarta i kad gledam dvd (ne rip) slika je kao na HDMI upscaleu, a dvd ripovi nisu nešto puno lošiji. kupio sam tv u metrou i to nisam baš njega gledao, gledao sam i plazme i veće lcd tv-ove, ali ovaj je definitivno imao najbolju sliku. za**** je i lg koliko je slika dobra. a zanimljiva stvar na plazmama je da je HD slika puno lošija nego na lcd-u. zbog većih pixela. 1024x768 je rezolucija na svim plazmama do 1500 evra.

a što se tiče uglova, to ko je izmislio treba mu dati medalju. prvo tv se gleda frontalno, a ne iz ugla od 180 stepeni, drugo u metrou imaju malu policu pa da bi natrpali dosta televizora moju malo da ih zakrive. e baš tako sam video da je na svakom lcd-u bio veći ugao vidljivosti nego na bilo kojoj plazmi.
kad staneš 180 stepeni, na plazmama je slika bela a na lcdu se bar nešto i nazire. plazme su samsungove od 42" i 50", uglavnom oko 1000e modeli. a lcdovi su sony 32u3000, toshiba, lg lc41, samsung s81, r82.

totalna preporuka za toshibu, i full hd i hd ready.
schei je offline   Odgovor sa citatom ove poruke