Prikaz jedne poruke
Stara 24.6.2011, 17:29   #1
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom ADATA Superior SH02 Eksterni HDD

Eh, ovako, naručio sam pre par dana (uz flamingosovu preporuku), eksterni hard disk iz naslova. HDD je danas stigao, pa rekoh da ga recenziram

Nije baš nov proizvod na tržištu, ali eto...

Dakle, hard disk dolazi u kutiji koja je veličine otprilike 20x20 cm i u pakovanju se nalazi hard disk i USB kabl (dotični poseduje dva priključka radi kompatibilnosti sa portovima na starijim računarima koji ne mogu da isporuče dovoljno struje na samo jednom priključku), i moje mišljenje je da se moglo naći mesta za torbicu, no, nema veze. Filesystem na HDD-u je FAT32, mada vas, naravno, ništa ne sprečava da ga formatirate u NTFS. Kapacitet diska koji posedujem je 500GB mada postoje i varijante od 320 i 640 GB (na osnovu informacija sa oficijelnog ADATA sajta). Windows pokazuje da je "realni" kapacitet diska 465 GB.

Što se spoljašnjosti diska tiče postoje 3 varijante i najbolje bi bilo da pogledate sliku. Ja posedujem crnu:

Ovo znači da je ovaj hard disk može biti pogodan i kao lep poklon.

U dnu diska se nalazi plava LED (vidljiva je samo kada je aktivna) i USB priključak.

Relativno je lagan, malih dimenzija (112 x 77.5 x 15.5 mm), pri radu se jako malo greje i tih je.

Ljude najviše zanima brzina upisa i čitanja fajlova sa diska. Evo rezultata (moje je mišljenje da program sa slike daje relativno realne rezultate):


U Total Commanderu upis se kreće oko 26-29MB/s a iste brojke važe i za čitanje podataka sa diska.

Za ovaj HDD je takođe moguće, sa oficijelnog sajta, skinuti aplikacije HDD2Go (omogućava enkripciju, sinhronizaciju...) i OS2Go, od kojih potonja služi za prebacivanje podataka sa Windows 7 DVD-a na eksterni HDD i butovanje sa istog, radi omogućivanja instalacije "sedmice" bez upotrebe DVD drajva.

Uređaj je kod nas moguće nabaviti po ceni od oko 50e (ja sam moj sa dostavom iz Čačka platio 48e), i za tu cenu zaista pruža sasvim dovoljno, i što se tiče kapaciteta a i dizajna i performansi. Jedini realni minus bi bio nedostatak torbice za nošenje diska i zaštitu lepo obrađene površine na istom. Garancija za uređaj je 3 godine.

Od mene preporuka
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
flamingos (24.6.2011), Picard (24.6.2011)