Prikaz jedne poruke
Stara 29.1.2011, 2:04   #3
Ivan452
Veteran
 
Član od: 25.7.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 772
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 189 puta na 152 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan452
Određen forumom Re: DartCruncher, moj program za pracenje rezultata u pikadu. Sugestije, kritike saveti...

Pa ono...niko ovde nije dosao za pohvale, vec za konstruktivne kritike tako da:

1. Prvo se bira igra pa tek onda broj igraca.
2. Nema proveru za: kada se ne izabere igra i broj igraca, kada se ne unese ime igraca i slicne kombinacije toga.
3. Nema Back dugme, nikako ne pozes da se vratis na pocetni program.
4. Load i About mozes da klikces u beskonacnost.
5. Iskljuci opciju da se maksimizuje bilo koja od formi. Ili odradi poravnjanja tako da kada se maksimizuje da izgleda OK.
6. Nemoj da ti razlika izmedju imena aplikacije i procesa bude neintuitivna (barem kod jednostavnijih programa)
7. I NAJVECA greska: Kada se klikne SAVE a nista od podataka (ili je polovicno) nije uneto program crash-uje.
8+ sve sto je MG-RAY rekao

Mada ja i ne igram nista od ovih igara tako da i ne razumem bas puno nacin bodovanja.

Sto se tice koda (nisam ga video samo govorim uopsteno) odmah kreni sa navikom da lepo imenujes promenjive, funkcije i sl.
I da ga lepo organizujes. Citljiv da bude i tebi i drugima.
I odmah se odluci ili ces da kodujes na srpskom ili na engleskom. U ovom promeru program ti se zove Pikado Racunaljka a ceo interfejs je na engleskom.

Sto se tice same organizaje UI-a koja ti je losija na ovom programu...tu mislim da ti ni jedna knjiga ne moze pomoci vec da ces morati sam da se snalazis kako se sta bolje i efikasnije radi.
Ovaj ceo program bi mnogo bolje izgledao kada bi imao Menu i Status bar.
Tu ti je najbolje da u pocetku osmislis odprilike interfejs i onda skines par programa te vrste i proucis ga.

Ako ces eventualno da saljes ovaj program ili da dajes svoj sajt kao referencu za radove prilikom konkurisanja za posao pocni ovo da ispravljas sve.

Poslednja ispravka: Ivan452 (29.1.2011 u 2:22)
Ivan452 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke