tema: [Mobilni telefon] Xiaomi Redmi 3
Prikaz jedne poruke
Stara 4.6.2016, 19:02   #74
Wolf72
Član
 
Član od: 28.8.2012.
Poruke: 106
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3

Citat:
Tihi kaže: Pregled poruke
To ti je aplikacija kojom kontrolises root prava drugih aplikacija. Recimo sad preko twrp rootujes telefon tako sto iz njega flashujes SuperSU (recovery verziju) i onda kad koristis neku aplikaciju koja trazi root dozvolu (titanium backup, adaway i sl.) iskoci popup sa pitanjem dal da joj dozvolis root pristup ili ne. Ovo je bitno zato sto aplikacija koja ima root dozvolu moze da vrsi izmene ma sistemskoj particiji.

U recovery ulazis tako sto resetujes telefon i drzis volume up + power, i izaberes recovery. Druga komanda koju sam napisao se koristi samo kad prvi put flashujes recovery.
E vidis na njihovor forumu nisu stavili tu drugu komandu tako da svaki put kad udjem u recovery ulazim u onaj xiaomijev default(nacrtan ekran i usb)...

Uglavnom flashovao sam poslednji MIUI7 (nedeljni) za redmi 3 i razlika u odnosu na china stable je drasticna... Ni jedno kinesko slovo osim u nekim aplikacijama koje su nepotrebene i koje sam odmah pobrisao...

Jedino sto mi ostaje sad jeste root koji ne znam kako da izvedem...preko one aplikacije redmiroot.apk nece.(valjda je pravljena samo za obican redmi ne za pro).

Sad ne razumem ovo za flashovanje SuperSU-a... Ja kad sam izlazio iz recoverya iskocio je neki pop-up da se instalira SuperSu i ja sam ga instalirao ali opet telefon nije rootovan.
Wolf72 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke