Prikaz jedne poruke
Stara 20.1.2009, 22:18   #5
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Shareovanje Vista - XP

Moze li mi neko reci kako da podesim password kada mi je password protection sharing ukljuceno.

Odem na manage network passwords i tamo trebam da popunim tri polja - log on to, user name i password. E sad, buni me sta da stavim u ono log on to i koji user name i password stavljam, tj. da li odredjujem nove ili mozda koristim neki vec postojeci.

Sledece pitanje - da li kada je password protection sharing iskljuceno (Off) moze da utice na sigurnost shareovanih podataka posto ih delim preko wireless rutera, preko kog sam konektovan i na internet. Prilikom podesavanja wireless mreze za pristup internetu i prve konekcije vec sam uneo neki password koji mi je trazen (WPA personal security enkripciju) - jel to dovoljno da ne moze neko sa treceg racunara da pristupi podacima ili trebam da ostavim password protection sharing eventualno na on.

To pitam jer sam prilikom podesavanja u set up a connection or network/set up a wireless router or access point odabrao opciju allow sharing with anyone with a user account and password onthis computer pa me interesuje da li je sigurno da to promenim u allow sharing with anyone on the same network as this computer, tj. da stavim password protection na off.

Poslednja ispravka: Marti Misterija (20.1.2009 u 23:19)
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke