Prikaz jedne poruke
Stara 7.2.2010, 17:23   #4
gamer4life
Veteran

Član od: 4.2.2008.
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 142 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku gamer4life Slanje poruke preko Skypea korisniku gamer4life
Određen forumom Re: Koje napajanje (ili kuciste)?

@Doomche
Ne znam ni sam zasto sam napisao napon, mislio sam na vate.

Sto se tice graficke, verovatno sam pogresio, ali vodio sam se informacijom iz komentara napisanog ovde. Cuo sam od vise ljudi da je Radeon 4670 odlicna kartica za malo para, znaci pravo budzet resenje koje je meni potrebno. Ako je stvarno toliko lose imati pasivno hladjenu graficku, i pored ventilatora na kucistu, moracu potraziti neku Nvidia ili Radeon alternativu.

Po pitanju novca, spreman sam da dam do 50e, sto znaci da ce to najverovatnije i biti LC Power sa kucistem. ili mozda samo napajanje, a uzmem limariju za kuciste.

@alradeta
Meni je sada potrebno sledece: procesor, graficka, ram, maticna i napajanje. Ja sam vec nekoliko meseci sklapao ovo, jer sam planirao da sve bude do 230-250e. A savetovali su me za ovu konfiguraciju kao budzet resenje. Sto se tice OC, ni ne nameravam da diram ista sem FSB-a, a zasto je maticna losa, ne shvatam?

Da sumiram, nemam brdo para i treba mi nesto jeftino sto ce da dobro obavlja posao. I uopste ne shvatam tu pricu da je AMD trenutno bolji od Intela.

EDIT:
@Doomche
I ja sam se premisljao za ovu maticnu, to jos nije odluceno, samo sam napisao okvirno zbog napajanja. A sta ako umesto EP31-DSL uzmem P31-ES3G? ako ne budme menjao ram 10e vise mi nece biti problem. Sto se graficke tice, ako bas ne uzmem ovu, onda ce to biti HD 4650 ili HD 4670, obe sa 1GB memorije. Ako nije problem, reci da li je bolje 512mb nego 1gb memorije na ovakvim grafickim karticama, jer ne vidim neku drugu razliku, i ne shvatam tu razliku. Drago mi je da se neko slaze sa mnom po pitanju procesora.

Poslednja ispravka: gamer4life (7.2.2010 u 17:58)
gamer4life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke