Prikaz jedne poruke
Stara 19.11.2020, 14:29   #33
maxiMD
Član
 
Član od: 16.1.2012.
Poruke: 198
Zahvalnice: 109
Zahvaljeno 82 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Novi Gaming PC

Evo mene opet. Još uvek nisam ništa pazario, iskreno nisam imao vremena, a i čekao sam da vidim šta će biti od silnih novih modela CPU-a i GPU-a koji izađoše u poslednjih mesec dana.
Na kraju sam se odlučio za Ryzen 5 5600x + RTX 3070 kombinaciju.
Iako sam do sada uvek imao Nvidia grafiku kojom sam vazda bio zadovoljan, kao i jedno loše iskustvo sa AMD Radeon karticama zbog u to vreme problematičnioh drajvera, mislio sam da možda sačekam još malo i ipak uzmem npr. RX 6800 i time još jednom dam šansu Radeon-u. Međutim, kako će Big Navi ovde u Nemačkoj biti izgeda tek krajem januara dostupne, a i po cenama neće biti značajno jeftinije od konkurencije, ipak sam rešio da ostanem u "zelenom timu".
Što se tiče budžeta, ranije rekoh do 2000€ komplet sa monitorom, ali će mi po ovdašnjim cenama (naročito pošto ovde mora kompletan softver da se pošteno kupi) za pristojnu konfiguraciju sa gore navedenom kombinacijom CPU/GPU ipak trebati malo više, tako da sam što se tiče budžeta fleksibilan.
E, sad, ostalo je još par stvari za odlučiti i tu mi treba pomoć.
Najveću muku mi pravi matična. Koju uzeti za gore navedenu kombinaciju CPU/GPU? Da li uzeti neku B550 ili pak X570 i koje konkretne modele mi preporučujete?
Druga stvar su memorije. Uzeo bih 32GB (2x16GB), ali ima li svrhe uzimati 3600MHz ili je i 3200MHz sasvim dovoljno?
Napajanje će najverovatnije biti ili Corsair TX750M ili Corsair RM750x (zavisno od toga u kojoj radnji budem pazario), cenim da je dovoljno.
Unapred hvala svima na predlozima/savetima.
maxiMD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke