Prikaz jedne poruke
Stara 24.10.2020, 22:48   #24
maxiMD
Član
 
Član od: 16.1.2012.
Poruke: 198
Zahvalnice: 109
Zahvaljeno 82 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Novi Gaming PC

@Eni
Ma, nisam se fokusirao na procesor, nego procesor i ploču volim da kupim da budu "dugotrajnije", jer grafiku i ostalo mogu lakše da upgrade-ujem, a ovo volim da mi bude "na duže staze", pa zato. Btw. to sa kulerom mi je poznato, ista priča kod mene sa mojim starim Phenom II X4 kad sam u sada već praistoriji sklapao sam tu konfiguraciju. Ovaj put ću dati da je sklope u radnji, pošto sad živim u Nemačkoj onda mi je tako i najlakše, u malom sam mestu i moram sve online da naručim, pa da mi dostave.
Videh i ja ovih dana na netu da će ovde biti rtx 3070 i 3080 od početka novembra dostupne, a od 5.11. i novi AMD procesori, pa ću taman onda verovatno uzeti Ryzen 5 5600 (ovde videh da bi trebalo da bude možda nekih 70-80€ skuplji od 3600) i rtx3070 (koja će ovde opet biti nekih 70-80€ skuplja od 2070). A za matičnu, da li je možda bolje ako uzimam već noviju generaciju CPU-a i GPU-a da uzmem neku B550 ili možda čak X570 (pošto je razlika u ceni u odnosu na B450 oko 50-60€)?

Što se tiče napajanja najverovatnije ću neki Corsair, ovde koliko vidim nema toliko Seasonic-a u prodaji, mada ima npr. Asus napajanja, koja su saznadoh zapravo Seasonic. Tu samo nisam siguran u snagu, cenim da ako uzmem 3070 i 5600 neće moći bez barem 750W. Ili je možda dovoljno i 650W?

Kućište mi nije toliko bitno, važno da je funkcionalno i da sve komponente naravno staju bez problema, u principu ne preferiram ove nove providne varijante kao ni razne svetleće kulere i sl. Verovatno ću neko koje je napred mrežasto radi boljeg hlađenja.

Kad smo kod hlađenja, ja sam npr. moj stari Phenom "terao" sa fabričkim kulerom jer nisam radio nikakav overclock, ne znam da li sada da uzmem neki zaseban kuler za CPU? Vidim i ovi neki sa vodenim hlađenjem nisu mnogo skuplji od običnih, da li je to isplativo/neophodno?
Sad se baš raspisah...
maxiMD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke