tema: Mafia
Prikaz jedne poruke
Stara 28.9.2020, 9:44   #431
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Evo, već sam pri kraju igre i sve više i više problema uočavam u CLASSIC modu. Bazajući po gradu uspeo sam da primetim JEDAN JEDINI semafor, za razliku od originalne igre. Nema onih "ukradi auto" misija koje je u originalu davao Lukas Bertone, a u svaki auto ulaziš bez trunke problema kao da niko nijedan ne zaključava. Fizika je, tek, "fantastična", hteo sam da probam vožnju motora i zaletim se, kad iz ulice se pojavi jedan auto i očekujući da se prostrem po šoferšajbni, auto sam kao od šale oduvao deset metara od sebe i nastavio na motoru kao da se ništa nije desilo. Strašno!
Misija na brodu je užas, u jednom trenutku se nađeš u dimnoj zavesi od vatrometa gde se ne vidi prst pred okom, ali te neprijatelji pogađaju bez trunke problema kao da imaju toplotne senzore Sema Fišera. A onda, usput, dok sam trčao naletim na lika koji se pojavi na par metara od mene, sakrijem se, on ispali sve metke, krene da puni oružje a ja, onako na brzaka, opalim 4-5 metaka u njega (ne u glavu) a on niti da se strese, nastavi da lagano puni i skine me prvim metkom. Ako nije pogodak u glavu kao da ispaljuješ sunđere, a ne metke. Užasavajuća detekcija pogodaka.
Ne znam, imam utisak kao da je za grad, atmosferu i proširenje priče bila zadužena jedna ekipa vrlih profesionalaca, dok je za gejmplej bila zadužena grupa bubuljičavih studenata koji po ceo dan vrte GTA, Fortnite i PUBG. Istina, AI neprijatelja je sjajan, nikada nisu na istom mestu i stalno menjaju položaje ako ih pogodiš ili te napadaju ako ne mogu da te vide, ali majku mu, baš često se dešava da neki od njih trči ka meni potpuno otkriven i da ako ga ne pogodiš u glavu uopšte nema razlike da li pucaš u njega ili ne. Pogodak u nogu, ruku ili telo nema ama baš nikakvog efekta.
Uz vožnju koja nema veze sa erom u kojoj se igra odvija i oružjem kojim ne možeš ni vrapca da ubiješ, sa još nekim dizajnerskim manjkavostima ova igra ne zaslužuje ocenu veću od 75 u SK. Priča, muzika, grad i atmosfera su ionako "Deja vu".
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke