tema: [Mobilni telefon] ZTE Skate
Prikaz jedne poruke
Stara 6.8.2012, 23:40   #2
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: ZTE Skate

Zvuk:

Kada je zvuk u pitanju neznam odakle da počnem jer me je to kod ovog telefona najviše razočaralo. Pa hajdemo redom:

Ugrađeni zvučnik sa zadsnje strane telefona je ok, Solidne je jačine i ima sasvim solidnu jasnoću/čistoću zvuka. Takođe su i slušalice koje se dobijaju uz njega OK. Slušalica preko koje čujete sagovornika daje takođe veoma dobar kvalitet i čistoću zvuka. Ali zato je ugrađeni mirofon na ovom telefonu najverovatnije i najveće rzočarenje na ovom telefonu. Koga god da sam zvao ili ko je god zvao mene, svi su se redom žalili da me veoma loše čuju. E sad pomislio bi da je možda mikrofon defektan, ali telefon imaju i moja dva brata od strica kao i jedan njihov drugar i njih tojica su mi se takođe žalila na identičan problem. Imam blutut slušalicu kao i slušalice sa mirofonom koje sam dobio uz uređaj, ali sa njima nisam pokušavao da razgovaram, testiraću ovih dana pa ću da javim ima li razlike po tom pitanju.

Kamera:

Kamera 5MP sa integrisanim led blicem Zum je 1.6X. Slike su meni generalno ok, ali nebih da mnogo komentarišem kameru, slika govori više od 1000 reči . Inače video zapis nisam stigao da testiram to ću odraditi ovih dana.





OS:

Android Android OS, v2.3 (Gingerbread), nebih nešto previše hteo da komentarišem jer je u pitanju poprilično mator softver. I o njemu se već uglavnom sve zna. Ima sam želju da u telefon ubacim verziju 4.0.3 ali nisam uspeo da njađem stabilnu verziju, ili josšnjnje izašla ili ja nisam uspeo da je nađem. Sve u svemu nisam želeo da eksperimentišem sa nestabilnim verzijama.

Softver:

Softver na ovom telefonu je pomalo bagovit, par puta mi se desilo da se telefon uglupavio, takođe mi se par puta desilo da kad hoću da kucam poruku, tastatura jednostsavno neće da izađe i nemogu da kucam. I u slučaju zaglupljivanja kao i u slučaju kad tastatura nje htela da izađe od pomoći je bio reset telefona, Dugim držanjem on/off tastera.

Tastatura, što se tiče qwerty tastature kad radi, sasvim je ok kada je telefon u vodoravnom položaju i kada se tastatura raširi po širini tada je upotrebljiva, kada se telefon drži u vertikali tada je tastatura poprilično zbijena i ljudima sa malo većim prstima kao što sam ja tastatura je neupotrebljiva.

Multimedia, Što se tiče multimedijalnog dela telefona, ok je ako se uzme u obzir o kakvom se telefonu ovde radi. Softver koji je instaliran na telefon kada je ovaj segment u pitanju, softver pokriva puštanje audio fajlova MP3 isl, kao i Video formata poput AVI. Za reprodukciju poput DIVX, XVID isl, potrebno je instalirati neku od aplikacija sa marketa poput MX Playera. Probao sam i mobo video player kao i VPlayer, ali sa ova druga dva telefon nije uspeo da se izbori i dešavalo se dropovanje frejmova (kasnila slika - žurio ton). Inače mxplejer pušta DVIX format bez ikakvih anomalija, ali nisam useo da napravim da se telefon izbori sa 720p kvalitetom video zapisa.

Brauzer, Što se tiče brauzera koji je instaliran u telefon, brauzer je za prvu pomoć kao IE na Windowsu, dok se ne skine neki kvalitetniji brauzer sa marketa. Ja sam se lično odlučio za Dolphin Browser HD koji me je oduševo i toplo ga preporučujem svima da ga probaju.

Office, paket praktično ne postoji u telefonu kada ga dobijete od VIP-a, pa morate sami da se snađete, ja sam lično instalirao Adobe Reader, kao i OpenOffice document Reader, jer godinama unazad koristim OpenOffice na desktopu. Što se tiče otvaranja openoffice i PDF dokumenata to sve ide sasvim glatko i ok je što se tiče upotrebgljivosti.

Igre, To nisam testirao jer me to ne zanima.

Navigacija:

Navigacija na telefonu je za divno čudo veoma precizna, telfon ima instalirane Google mape. Pre par dana sam nabavio i IGO ali ga još uvek nisam instalirao jer mi je kartica samo 2GB još uvek nisam kupio veću. Oko 01. 09. bi trbao da idem za Švajcarsku, do tada ću uzeti veću karticu i instaliraći IGO pa ću vam reći kako se navigacija ponaša u realnim uslovima.

Wireless/Bluetooth, i transfer fajlova preko USB Kabla:

Vajerles u telefonu nije neko ludilo ali je sasvim upotreblji, bez ikakvog problema je u stanju da povuče 10 Megabita koliko imam trenutno na raspolaganju (Internet transfer). Što se tiče dometa nije šampion, ali nekih 10 Metara od rutera, kroz 3-4 zida je meni sasvim upotrebljivo. Nokia E51 koju sam ranije spomenuo u istim uslovima se kači i na 15 Metara razdaljine, ali je meni i 10 Metara sasvim upotreblivo. Blutut je u skladu sa standardom 2.1, i ponaša se uskladu sa tim. Fajl od 5.31MB sa kompa u telefon se prebaci za 1 Minut i 25 Sekundi. Što se tiče transfera fajlova preko USB-a tu se transfer zakuca na 2.51 Megabajta po sekundi i nemrda odatle bez obzira na veličinu fajla. situacija će se možda promeniti kada se stavi veća kartica, ali o tome ću vas obavestiti kada budem uzeo veću karticu.

Poslednja ispravka: Freško (7.8.2012 u 0:33) Razlog: Sređivanje slovnih grešaka.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke