Prikaz jedne poruke
Stara 31.8.2019, 23:11   #1
nikola990
Novi član
 
Član od: 10.5.2012.
Poruke: 23
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Komp zabaguje

Postovani, Dobro vece
Bas dugo nisam bio na forumu, ali vam se moram obratiti i potraziti za pomoc jer ja vise ne znam kako da resim problem sa kompom,ceo dan se zezam od jutros od 8 sati. Doduse, malo je starija konfiguracija, ali i dalje moze da sluzi.
Naime, trudio sam se da ustanovim sta je problem, ali nisam uspeo.
Konfiguracija je sledeca pa cu opisati problem.



Ploca- 990FXA-UD3 rev 3.0
CPU- FX6300
Napajanje(novo)- Corsair CX750 (pukao juce 110€ za bezvezejer je staro izgleda bilo ispravno)
GPU- MSI GTX 770 Lightning
Ram- Corsair Vengeance 2x4gb 1600mhz
HDD: SSHD Seagate Baracuda 2TB

Problem se pojavio oko pre 2 godine. Samo pocrni ekran, nema slike nema tona(monitor prijavljuje no signal), hdd prestane da radi, nema aktivnosti na lampici, i moram da ga restartujem.
I to se sve desavalo cesce, gde sam ja izgubio zivce, rascerupao ga da vidim sta je, nisam imao vremena da se bakcem, i tako ostavio.
Sve do pre neki dan, jer sam resio da ga vratim u zivot.
Sumnjao sam na HDD i na napajanje. Kao sto sam napisao napajanje sam kupio novo, gde se ispostavilo da je i ono staro radilo. Ali sada se ne desava ista stvar. Sada samo zabode totalno, zuji zvuk par sekundi i tako stoji.

Sta sam sve radio da ustanovim sta ga zeza.


Novi windows sam istalio sve sa drajverima.
Nasao sam jedan ram od 4GB 1600mhz koji je ispravan provereno, izbacio ove moje i njega ubacio, isto.
Imam staru graficku karticu GT630 ubacio nju,obrisao sve drajvere od 770 i instalirao za postojecu, isto.

Onda, doneo od druga skoro nov FX6300 i ubacio, problem isti.
Donesemo njegovu Asus Sabertooth 990XA 2.0 plocu i stavimo prvo moj procesor, pa onda njegov, isti problem.
Menjao sam sata kablove, vrtio ih u krug.

Ljudi pomagajte mi molim vas, ceo dan se zezam, i nista mi nije jasno.
nikola990 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke