Prikaz jedne poruke
Stara 8.11.2005, 2:18   #4
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: U.S. Robotics problem

@Nikola-hardverski modem za 1600din-kako da ne......
Pravi hardverski modemi su(skoro) iskljucivo eksterni i prikljucuju se preko RS 232 iliti serijskog porta(batali USB varijante-u pitanju su uglavnom eksterni soft modemi u lepom pakovanju)dok su PCI hardverski modemi veooooooma retki i izuzetno se tesko nalaze-u 99,9% slucajeva su softverski.....
Sto se tice tvog modema u pitanju je najobicniji soft-modem koji se izgleda ne slaze najbolje sa tvojom centralom(bez obzira sto je nova)-jednio ti preostaje da promenis modem....
Platio si samo marku,a nisi dobio nista bolje od Agere-a,sto si se i sam uverio...
Ako hoces pak pravi hardverski modem batali US Robotics jer je papreno skup za ono sto nudi-cak i oko 60-70e-pazari Sweex(Intel cipset) ili Genius RS 232 serijske i samo serijske eksterne(nikako USB),to zadovoljstvo ce te kostati neki 25-30e,ali dobices osetno vecu brzinu i download-ja sam imao Lucent,pre nego sto sam pazario pomenuti Sweex(posto radim u linux-u)koji radi brze od njega jedno 2x na anlognoj centrali......
I ne obaziri se previse na ispis brzine konektovnja-to u slucaju soft-modema uopste nije relevantno-jedino pravi hardverski modem izbacuje realne brzine konektovnja-na Sweex-u je recimo maksimalna brzina nekih 49k/b,ali zato radi dosta brze nego bilo koji soft-modem koji zna i da se konektuje na 53k/b
To ce ti posvedociti i bilo ko od ljudi koji koriste starije masine i stare ISA USR hardverske modeme od 33K koji rade dosta brze nego bilo koji soft-shit-modem....
Nadam se da sam bio od pomoci....
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke