Prikaz jedne poruke
Stara 17.3.2007, 15:47   #98
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Programming Challenges

Citat:
EclipsE kaže: Pregled poruke
Pa kakve imash koristi od rastavljenog fajla koji ne mozesh da sastavish ili mozesh ali da kucash imena fajlova... Ideju za program sam dobio zbog svoje dial-up konekcije koja non stop puca pa sam odlucio da napravim program za rastavljanje fajlova, i posle te rastavljene fajlove saljem jedan po jedan i ako mi pukne konekcija, ukonektujem se ponovo i saljem ostatak fajlova! I naravno, posaljem mu taj programcic od 8 kb zipovan i on sve to sklopi tako da ako saljem fajl od 2 MB, podelim ga na 10 delova od po 200 kb i uzivancija!

I zamisli sad da ja NEKAKO rastavim fajlove tvojim programom, i dam nekom taj program i rastavljene fajlove, mislish li da ce se snaci?? Ma nema sanse! Tako da...
Lepo si to smislio - nisi ni prvi poslednji koji ima taj problem niti ni prvi ni poslednji koji je odlučio da napravi program koji će mu pomoći.

Međutim, to što ti radiš sasvim lepo radi i Total Commander. Izdeli fajlove zadat broj delova ili na potreban broj delova zadate dužine. Čak na kraju napravi i CRC fajl uz pomoć kog se proverava da li je sve u redu i da li nešto ne fali.

Naravno, uvek je slađe kada nešto sam uradiš nego kad uzmeš gotovo.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke