tema: GreedFall
Prikaz jedne poruke
Stara 14.9.2019, 15:26   #78
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.155
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.055 puta na 1.269 poruka
Određen forumom Re: GreedFall

Kompletirao igru sa nekih 35 sati, uglavnom ostaje to da je igra ok ali realno mnogi delovi se raspadaju kako se sve duze igra, leveli koji su jako lose dizajnirani, vecina zona lici jedna na drugu sa gomilom retardirano postavljenih nevidljivih zidova, takodje pojedine lokacije mogu vrlo lako da zbune a mapa je u nekim slucajevima beskorisna, svaka cast na pokusaju ali realno zone su u stvari obicni hodnici koji okruzeni sumama i rekama.


Najveca mana ove igre jeste absolutno glup pokusaj Spiders-a da je razvuku na sto je vise moguce sati, igra je komotno mogla da se zavrsi za 20tak ali su pokusali da je razvuku sto se nazalost vratilo kao bumerang...poslednjih 15stak sati igranja za mene su bili klasican chore posto su questovi tako napravljeni da ce za vecinu trebati cekati po nekoliko in game dana da se nastave, plus teraju vas da po 10ti put spartate od jednog do drugog kraja jedne te iste zone, cak su isli dotle da vam u nekim slucajevima quest markeri postave putanju koja je duplo duza do objective-a nego sto je potrebno, namerno zaobilazeci precice koje ste sami otkrili ranije, dakle maksimalno su se trudili da razvuku sto ruinira celo igracko iskustvo. Neprijatelji se precesto ponavljaju sto dodatno donosi monotoniju posle nekog vremena. Zaista dupli minus za developere


Prica pocinje zanimljivo i zbog dobrog quest sistema racva se u nekoliko celina ciji nacin kompletiranja dramaticno menja finale igre...nazalost zbog vestackog razvlacenja koje su autori implementirali mnogi ce izgubiti konekciju sa pricom negde na pola igre, pozitivno je sto su odluke ovde itekako bitne za sam kraj i finalni okrsaj tako da to vadi dosta finalni utisak. Ja sam kompletirao sve main i side questove jedino nisam odradio sve ugovore i bounty je jer nisam imao snage da po zilioniti put trckaram kroz jednolicne lokacije. Takodje posto igra ima gomilu sitnih bagova tipa da mi se desilo vise puta da journal uopste ne da ikakvo objasnjenje za nastavak quest-a morao sam par puta da konsultujem google.


Igra je dosta inspirisana DA i uopste starijim BW igrama, tako da je finalni obracun i kasnije objasnjavanjem naratora o posledicama odluka igraca itekako prisutan, igra je imala nekoliko zanimljivih okrsaja ali nista epic kao u DA doduse nije ni lose ispalo, finale je ok i kraj potvrdjuje izjavu developera da nemaju u planu dlc-jeve (meni deluje da nece biti ni nastaka) Uglavnom igra pocinje dosta dobro ali se dobar deo gubi negde na polovini kad sve postane repetativno, tako da nije bilo solidnog settinga, class sistema i quest dizajna ovo bi bio jos jedan mediokritet iz Spiders-ove kuhinje, ovako mislim da igru definitivno treba probati ali i biti svestan da ce uzivancija dosta zavisiti od tolerancije.

Igra ima potencijalni replay/value (pogotovu zbog rpg delova kao sto su odluke, pristup i resavanje questova itd) ali kad se setim da bih opet morao da prolazim korz dobar deo repetativnog chora kojeg ima u ovoj igri...mozda je predjem opet jednog dana...Od mene 7/10
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
altb (16.9.2019), Ichigo222 (2.10.2019), Leonida (14.9.2019), RedMantella (14.9.2019), Skenderevo (15.9.2019)