Prikaz jedne poruke
Stara 26.12.2018, 21:45   #44
Boyka
Član
 
Član od: 19.9.2011.
Poruke: 152
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 19 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Programerska praksa/iskustvo

Moje prvo iskustvo što se tiče traženja prakse, verujem da će ostalima pomoći, kao što je i meni pomoglo iskustvo od Ivan452, i zahvalan sam mu na tome, kao i svima vama što ste dali neke savete, smernice, informacije.


Bio sam na razgovoru za praksu u jednoj firmi u Novom Sadu, procedura je sledeća. Prvo se šalje CV, nakon toga se ide na razgovor sa HRom. Prvo rešavaš test ličnosti, sastoji se od pitanja i odgovora koje zaokružuješ. Nakon toga te ta osoba pita da pričaš o sebi, srednja, fakultet, zašto ta srednja, zašto taj fakultet, čime se baviš u slobodno vreme, imaš li neki hobi, gde si čuo za tu firmu, poznaješ li nekog ko radi, kako vidiš sebe u narednom periodu..Zatim je krenuo intervju na engleskom, tipa, da li si ikad bio tim lider, ako jesi zašto si bio, šta bi tvoji članovi o tebi rekli, pozitivne i negativne strane tebe, informacije o tom projektu, šta je trebalo da se uradi, koja mu je svhra bila itd..

Ako prođeš taj deo, ideš na razgovor sa seniorom. Ja sam išao konkretno za c#. Pitao me je da pričam o OOP, šta je to, od čega se sastoji, o svakom principu posebno da ispričam sve što znam (polimorfizam, enkapsulacija, apstrakcija, nasledjivanje), razlika između proceduralnog i objektno orjentisanog programiranja, prednosti oop..o referentnim i vrednosnim tipovima podataka, o kolekcijama i nizovima (vrste, koji je brži i zbog čega, gde se u memoriji nalaze, adrese..), prednosti i mane jednih i drugih..o konstruktorima, vrstama metoda, o main konzolnoj klasi, interfejsi, abstraktne klase, razlike jednih i drugih i prednosti..za sve što sam gore naveo obavezno primeri da se navedu..zatim, petlje...Posle toga o html/css/js..šta se za šta koristi, tagovi za html, tagovi za css.., o veb aplikacijama, kako funkcioniše, da objasnim detaljno proces kada pristupamo nekoj veb stranici šta se tu dešava (server/klijent ali detaljno)...o asp.net, čemu služi, na čemu se zasniva, šta je MVC..


Nije bilo zadataka da se rešava, al je trebalo pisati primere na papir poneke..

To je to čega se sećam..Sa obzirom da mi je ovo prvo iskustvo, ponavljam za praksu, nisam očekivao da će se baš ovoliko tražiti..Znao sam odgovor na 90% pitanja, tako da nadam se prolazu..Javiće HR naknadno..

Nadam se da sam nekom pomogao u pripremi za intervju i srećno sa učenjem
Boyka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Boyka na korisnoj poruci:
Nikola Stankovic (29.9.2020), voodoo_ (29.12.2018)