Prikaz jedne poruke
Stara 17.7.2012, 13:57   #131
Lazza
Novi član
 
Član od: 21.7.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Tutorijali za programiranje

Citat:
Geomaster kaže: Pregled poruke
Prvo sam krenuo da vas optužim za reklamu, ali onda sam video ko je postavio sajt... I video da tema nije ova, tako da neću
Što se sajta tiče, imam sve pohvale za dizajn i organizaciju, ali na sadržaju bi debelo trebalo da se poradi. Prvo što sam otvorio je C++ tutorijal, i primetio dosta netačnih informacija, dok sajt obiluje potkradenim gramatičkim greškama, mešanjem latinice sa ćelavom latinicom i slično. Shvatite ovo kao dobronamernu kritiku, voleo bih da postoji više projekata sa ovakvom vizijom na ovim prostorima.
Pazi, mozda jeste reklama, ali, iskreno, mi od ViewSource ne zaradjujemo nista.
Bukvalno, ideja nam je da svi zajedno ucimo jedni od drugih i pokazemo svoje znanje. Generalno, sve slicne akcije na FON-u su pokrenute zbog toga sto je nekolicina entuzijasta nezadovoljna nivoom primenljivog strucnog znanja koje dobijamo na faksu. Probleme koje si naveo, barem ja licno, cu uvek prvo shvatiti kao konstruktivnu kritiku, a ne kao hejt.
E sad sto se tice C++, taj programski jezik se NE uci na FON-u, a za sada su svi autori sa FON-a. Ja bih licno voleo da imamo autore sa vise fakulteta, pa da bude kvalitetnih tekstova na sve teme. Evo, pozivam te da nam se pridruzis i napises tekst, a mi cemo ga sa zadovoljstvom objaviti.
Sto se tice celave latinice i drugih problema sa sadrzajem, to sve proistice iz cinjenice da je ViewSource viseautorski blog. Nemaju svi autori isto znanje gramatike i pravopisa, a mi se trudimo koliko mozemo da ispravimo greske pre objavljivanja, ali kada procitas masu tekstova vise puta, pocnes da zanemarujes greske. Plus, obzirom da smo za sada svi FON-ovci, "fond znanja" nam je svima slican i u tom smislu donekle ogranicen (na neke stvari koje se rade na faksu i nesto "srodno").

P.S. Ovde (i na drustvenim mrezama) i ja pisem celavom latinicom jer mi je tako brze, a i po defaultu mi je podesena engleska tastatura zbog programiranja dok na ViewSource koristim srpska slova
Lazza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke