Prikaz jedne poruke
Stara 6.4.2012, 0:04   #69
ivan90BG
Veteran
 
Član od: 3.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 760
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 213 puta na 144 poruka
Određen forumom Re: How to... C++

Prošlo je skoro dva meseca od kako sam napisao onaj post. Red je da se osvrnem i malo razmislim.

Pogledao sam svež snimak govora Bjarna Stroustrupa o C++11. I sada sam siguran da su svi nedostaci C++-a loša sreća.

Vreme u kome je Bjarn donisio važne odluke po jezik je bilo takvo da se nije moglo pretpostaviti kakve bi posledice to moglo da ostavi, jer je sve to bilo samo dodavanje novih stvari na C koji se već dokazao kao dobar. Računari su bili takvi da je previše pametovanja samo trošilo resurse procesora i memorije. Sa okolnostima kavi su bile i ciljevima postavljenim, bila je istorijska nužnost da ispadne ovako kako je ispalo. Šta da se radi. Brajn je uradio najbolje što je mogao u to vreme. Tek posle godina korišćenja su se videli neki nedostaci, koje su drugi ispravljali, ali Bjarn nije mogao da ih otkrije tada. Ispostavilo se da su ovo neke stvari koje moraju manje više da ostanu zakovane u jeziku i eto.

Kudos Brajnu, i nadam se da će mi oprostiti.

Ali ipak mislim da C++ nije baš kompletan. Za velike projekte pogodniji su C# ili Java, a za sistemsko prigramiranje C.
ivan90BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke