Prikaz jedne poruke
Stara 2.6.2011, 0:05   #109
Belphegor
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 29.8.2007.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 1.349
Zahvalnice: 983
Zahvaljeno 371 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: Tutorijali za programiranje

Mislim da niko jos nije postavio ovako nesto ovde, a i nisam primetio da se spominje u prici. Radi se o video prezentaciji Scott Meyers-a o par novih C++Ox "funkcionalnosti" (ne pada mi sad na pamet kako da ih drugacije nazovem na srpskom) "Move Semantics,Perfect Forwarding, and Rvalue references".
Po meni ovo je jedna od najkorisnijih stvari koje su skoro ubacene u C++. Ovaj video mi je bio veoma zanimljiv jer lik bas ume da objasni, za razliku od drugih referentnih dokumenata koje sam dosad citao na temu koji su (bar meni) bili zbunjujuci, mada ne mogu da kazem da sam jos 100% ukapirao sve, ali je dosta pomogao.
Video traje sat-ipo vremena, iako je losijeg kvaliteta moze kol'ko-tol'ko da se vide relevantni delovi koda na projekciji ali opet je najbitnije sta se cuje.
Citat o videu:
Citat:
Move Semantics, Rvalue References, and Perfect Forwarding in C++0x
Probably the most pervasive new feature in C++0x is move semantics, which allows compilers to replace expensive copy operations with inexpensive move operations. This talk explains the motivation for move semantics, the conditions under which compilers can replaces copies with moves, and how programmers can control the process. It also describes rvalue references, the new language feature on which move semantics is based, as well as perfect forwarding, another technology based on rvalue references that enables move semantics to be more widely applied than would otherwise be possible. Length: 1.5-3.0 hours, depending on the depth of the treatment.
Video ovde i dosta zanimljivih linkova na ovoj stranici.
Belphegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Belphegor na korisnoj poruci:
Geomaster (2.6.2011)