Prikaz jedne poruke
Stara 14.4.2007, 2:10   #32
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.932
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Najkvalitetniji muzicki format je...

Citat:
Master Neo kaže: Pregled poruke
Cekaj, znaci ako ako ti odradis blind test, i ne mozes iz prve da pogodis koji je koji format, i ne mozes da utvrdis koji je zvuk kvalitetniji, po cemu je onda toliko losiji Mp3 format?! To sto dolazi do kompresovanja i gubitka na kvalitetu, je nesto drugo, ali ako je ta razlika toliko ne primetna da ne mozes iz prve da razaznas sta je sta, cemu sve to? Onda mi je svejedno imao ja audio cd muziku, ili mp3 320kbps. Ta razlika se ionako nece cuti na mojim altec zvucnicima. A verovatno je ne bi ni primetio ni na skupljim sistemima posto nisam audiofil. OK, lepo je imati kvalitetan i skup sistem, ali ocigledno je da je razlika izmedju audio cd i mp3 320kbps mala u realnom slusanju, cak i na tim sistemima.
Na Altecima verovatno neces osetiti neku razliku i verovatno zbog toga ih ljudi jako vole... Cuju se glasno i na njima skoro sve "dobro" zvuci.
Te fore sa slusanjem vezanih ociju su trk u sustini zato sto se uglavnom koriste lose producirani diskovi koji u startu ne zvuce dobro i sa kompresijom vrlo malo izgube pa je tesko reci razliku. Stvar pada u vodu kada se slusa dobro proucirana muzika koju je tesko kompresovati na bilo koji nacin zato sto je razlika odma "vidljiva" (cujna). Gomila ortaka je dolazila kod mene sa CD-om svoje omiljene grupe da cuje kako to zaista zvuci da bi bila razocarana kad otkrije da se popularna muzika producira tako da se najbolje cuje na jeftinom kasetofonu (srednji cujni opseg) i ne zvuci mnogo kvalitetnije od kompresovane (mp3) verzije. Posle kad poslusamo nesto sto je vrhunski producirano ne mogu da veruju kolika je razlika... Zabluda: CD je CD... Nije bas sve tako jednostavno.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke