Prikaz jedne poruke
Stara 1.7.2014, 21:37   #95
ksrele
Veteran
 
Član od: 16.9.2012.
Lokacija: Subotica
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 585 puta na 266 poruka
Određen forumom Re: ATS - American Truck Simulator

Ne, naprotiv. Novi engine treba da bi igra BOLJE radila na racunarima koje trenutno imamo. Znaci ako je kod mene 20FPS prosek sa ovim enginom na default mapi onda bi sa novim (boljim) engine-om imao barem 30FPS.

Modovane mape jesu lepse ali mnoooooogo vise opterecuju racunar. Nije SCS lud. Svaki programer (ja to znam jer sam i sam programer) MORA da razmislja o tome koliko ce opteretiti racunar. SCS programeri razmisljaju o tome dok moderi veoma malo misle o tome. Moderi rokaju HD texture i cude se zasto SCS to nije tako uradio. Pa nije jer je engine lose optimizovan i graficka i CPU to tesko podnose, samim tim smanjuju broj ljudi koji mogu da igraju ovu igru da da im ide "fino". Modere to ne zanima, oni prave da lepo izgleda a verovatno imaju zveri od racunara i oni ni ne primete da sve to radi sporije na nekim losijim racunarima.

A nekoliko puta samo na srodnim temama pricali o ovome i uporedjivali performanse ove igre sa drugim igrama na istim konfiguracijama, i dosli do zakljucka da druge igre mnoooogo bolje rade (vise FPS) a i lepse izgledaju. E pa to je bas poenta. Recimo, TDU ima ista auta kao 3D modele (isti broj poligona) kao sto i mi sada u ETS2 imamo, ali tamo igra radi ko luda dok ETS2 trokira cim je na putu vise od 3 TDU automobila. Moze li neko da mi kaze zasto? Da nije mozda jer je glavni 3D rendering engine bolje napisan?

Mislite o tome.
ksrele je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku ksrele na korisnoj poruci:
Filip89x (3.7.2014), tobra (1.7.2014)