Prikaz jedne poruke
Stara 24.3.2016, 11:35   #382
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

haha nekoliko puta u toku dana, dobro ako po ceo dan praviš nove fajlove i brišeš stare i imalo bi smisla ovako samo maltetiraš hard disk bolje kupi ssd ako ti je sporo, defragmentaciju možeš da radiš kada na primer instaliraš neki veći program tipa igrica od 20 gigabajta da se brže učitava ili kad uradiš prolećno brisanje pa da lepo složiš fajlove za kasniju upotrebu.
Što kaže marko ne mora često da se defragmentišu particije sa slikama i video ja imam neke particije koje nikad nisu ni defragmentisane, niti često pristupam tim fajlovima niti mi je bitan acces time... to je po 5 godina bez defragmentacije a nije da ne pišem/brišem po njima imao sam posao da radim sa velikim fajlovima a i sad tovarim filmove i serije pa kad odgledam brišem.

Konkretno, defragmentaciju bi mogao da radiš jednom u mesec dana do 3 meseca ja je radim obično ako napravim puno promena na particiji gde su mi windows i programi da se brže učitavaju i da ima nedefragmentisan prostor za upis novih podataka

Poslednja ispravka: water wizard (24.3.2016 u 11:43)
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke