tema: E-kriminal
Prikaz jedne poruke
Stara 19.3.2007, 22:16   #18
M1los
Starosedelac
 
Član od: 13.5.2006.
Lokacija: Prijedor, RS
Poruke: 1.475
Zahvalnice: 781
Zahvaljeno 105 puta na 83 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku M1los
Određen forumom Re: E-kriminal

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Roditelji trebaju da budu ti koji treba da shvate da internet nije nešto sa čime dete treba da dođe u dodir bar do svoje 10.-11. godine pa možda čak ni tada. U svakom slučaju sadržaj na internetu treba prilagoditi dečjem uzrastu i izbegavati naivne stavove tipa "ma šta može da mu se desi dok je za tastaturom kući". Tako je počeo veliki broj drama sa otetim detetom koje se nedugo zatim našlo u nekom od filmova
Ovo se ne može primjeniti na sve slučajeve. Evo uzećemo mene za primjer. Imam internet od devete godine, i nikad nisam došao u neku opasnu poziciju, niti sam radio išta što ne bih smio (dobro, pokoji normalan erotski sajt tu i tamo ). Dijete se ne može kontrolisati (barem ne dovoljno). Mogu njega roditelji kontrolisati kod kuće, ali šta kad ode kod prijatelja ili negdje drugdje gdje ima dodir sa internetom? Roditelji djetetu od malih nogu treba da usađuju neke moralne vrijednosti (jbg, ne znam kako drugačije da se izrazim ), i da mu grade ličnost. TO je najbolja prevencija protiv droge, kriminala, itd.
Toliko od mene
M1los je offline   Odgovor sa citatom ove poruke