Prikaz jedne poruke
Stara 15.3.2021, 12:23   #43
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 3/2021

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Da, Novinarnica je definitvno kriva sto ne obezbedjuje dovoljno sadrzaj koji objavljuje. Medjutim, problem ovde je stav redakcije da korisnici moraju da cekaju na elektronsko izdanje neodredjen broj dana. Bez ikakvog obavestenja o tome koliko dana. Ja sam lepo pitao gore, da li to kasnjenje povecava prodaju papirnog izdanja.

Kolik sam ja razumeo, odluka da elektronsko izdanje kasni nije odluka "Politike" nego samostalna odluka nekoga iz redakcije.
Komplikovano je objasniti sve a da ne napisem i nesto sto mozda i ne bi smeo. Odluka nije redakcijska, mi smo samo nadleznima ukazali na problem. Istim nadleznima koji od nas ocekuju neke rezultate... Istim nadleznima od kojih moramo da trazimo bilo sta da bi mogli da funkcionisemo. Novinarnica vec godinama sleze ramena na nase zalbe koliko se lako i brzo sa njihovog sajta sadrzaj prebacuje u pdf i dalje distribuira. Toliko dugo da ce se ljudi zapitati "sto sam ja jedina budala da daje pare za ovo kad svi citaju za DZ..."
Idealno bi bilo da stavimo na sajt paywall i sami kontrolisemo sigurnost i prodaju. Ali avaj, nemamo resurse za to vec dugo vremena... a verovatno i za to nece biti para... svi print mediji su u teskoj situaciji trenutno i mi moramo da se borimo ne da opstanemo nego da funkcionisemo na nekom nivou na koji smo svi navikli... Pokusavamo da promovisemo svakodnevne vesti na sajtu, sve vise radimo na youtube kanalu, drustvenim mrezama pa se nadamo da cemo u nekoj buducnosti napraviti neku spregu uzmedju svih tih medija da i nove generacije otkriju Svet kompjutera... Do tada nekoliko hiljada HVALA na raznim forumima nam govori da je vrag odneo salu u cetvorocifrenim brojevima...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
player1 (15.3.2021)