Prikaz jedne poruke
Stara 4.4.2015, 3:20   #11
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Pojacalo za gitaru?

Pogotovo taj Digitech, ja (na žalost) imam RP355, 6 puta je bio na zameni tastera za footswitcheve, nisam ga izvadio iz kutije mesecima... Za modulacije, filtere i delay je solidno, ali drajvovi i sama izrada su dno. Trust me, imao sam brdo pedala na bordu (dogurao do 9 u jednom trenutku: envelope filter, distorzija, overdrive, fuzz, wah, phaser, chorus, tremolo i delay), ali u suštini stvarno potrebe nema jer u 90% slučajeva koristiš jednu do dve pedale, koncentrišeš se na sviranje i gledaš šta možeš da uradiš sa time što imaš. Lično, posle brda konfiguracija sam se zadržao na boss sd-1 (doduše malo modifikovan), najobičniji kineski joyo tremolo, i nakon toga dve delay pedale (analogna japanska + boss DD3). Zavisi ti doduše dosta i od gitare, mada nije presudno, i tu postoji brdo predrasuda.

Za ex-yu ti osim drajva nije ništa ni potrebno, za peperse ti valja još eventualno wah (mada za njih leži i još jedna masnija distorzija, tipa boss DS2 ili big muff). Tak' da, drajv, gitara u ruke i prži, sve je u prstima i osećaju, iz iskustva znam da pedale odvlače od samog "sviranja gitare".
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke