Prikaz jedne poruke
Stara 25.11.2021, 20:50   #78
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.297
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Koji mobilni telefon koristite? [2021]

Ja se prinovih danas na Black Friday akciji sa Mi 11 Lite 5G NE. Još uvek je rano za neke veće utiske ali na prvu ima dosta odlično odrađenih detalja ali i par mesta na kojima su podbacili.

Da ne kucam opet, kopiraću sam sebe sa drugog foruma:

Svidelo mi se na prvu sledeće: Vrlo tanak i lagan, to me oduševljava jer ne volim teške tarabe. Brz, animacije vrlo glatke, scroll takođe, osvežavanje od 90Hz zaista doprinosi osećaju glatkoće. Ekran inače ima odlične boje i kontrast. Kalibrisan je vrhunski u Original Colour modu. Ne da ne zaostaju za S21 5G, već je bela i nešto čistija. Kamera deluje vrlo dobro, i glavna, a pogotovo selfie su osetno bolje od Mi 8 Lite.

Razočaralo me na prvu: jasan i oštar prelaz između okvira i ekrana, ploča ekrana kao da je malo veća i jasno grebucka prst kada se prelazi sa okvira ka ekranu. Ja nikada ne nosim masku i ovo me iritira, baš pojeftinuje osećaj inače sasvim fino odrađenog telefona. Kada ponovo u ruku uzmem Mi 8 Lite, deluje kao premium proizvod u poređenju. Drugo, ekran nije baš oštar. Ne pričam o rezoluciji koja je super, već baš o oštrini malih fontova - mutniji su od Mi 8 Lite i S21 5G. Ne znam kakav je raspored sub-pixela ali nešto su tu štedeli. Nije upadljivo ako se samo u njega gleda i po mom mišljenju nije deal-braker. Sasvim je dovoljno oštro za normalnu upotrebu ali sam slučajno primetio poredeći boje na sva 3 ekrana... i dok su baš boje možda i najbolje kao što sam gore pomenuo, oštrina fonta je najlošija.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke