tema: [Mobilni telefon] Xiaomi Redmi 3
Prikaz jedne poruke
Stara 23.8.2016, 13:05   #114
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3

@Mickie:

Redmi pro kupljen pre manje od mesec dana baš ispred mene u prodavnici u Bgd. Zlatna boja, nije bilo druge u datom momentu. Mene baš mnogo ne zanima jer mi to nije modni detalj već nešto što koristim. Stavljeno zaštitno staklo (nemam pojma da li je potrebno stavljati, ja to po navici odmah radim) i kasnije nabavljena Nillkin futrola za njega (opet, za verziju 3 ne pro, nema otvor nazad za čitač otiska što, opet, mene baš ne interesuje jer ne koristim tu mogućnost, kao ni one druge zaštite). Inače preporučujem je jer je mnogo bolja od onih standardnih nabavki, imaš na oglasima za 1000-1200 dinara.

Šta je unutra, mislim na rom. Imaš modovanu verziju kojoj je dodato više jezika. Oznaka je bila 7.9.nešto . Nebitna priča. Bitan deo je ovaj: tek pre jedno 2 nedelje se pojavila verzija MIUI 7 koja je oficijelni global a u sledećih par dana (po rečima ljudi sa foruma do 25og ili 29og) će skoro svi telefoni dobiti oficijelni MIUI 8 Global rom. Za sada je MIUI beta verzija. Beta 6.8.18 radi dobro i stabilno tako da nema problema sa njom i sada. Flešovanje se vrši ulaskom u download mod držanjem volume - i power dugmeta i flešovanjem fabričkog roma preko MiFlash aplikacije. Ide relativno brzo i bezbolno, mada odmah da opomenem: briše sve podatke telefona, pa prvo odradi backup. Može biti manjih problema oko drajvera ili kod Win 10 sistema (pomenuto prethodna strana), i bitna stavka je da bude 64 bitni sistem. U praksi posle instalacije drajvera koji su u delu postupka i neophodnih programa, prvo izvrši restart kompa pa onda nastavi sa postupkom flešovanja telefona. Elem, upustvo ovde:

http://en.miui.com/thread-228048-1-1.html

http://en.miui.com/thread-254606-1-1.html

Bitna napomena: rom za redmi 3 i redmi 3 pro je isti rom. Nema posebnom za pro verziju. Verzije sa oznakom s, x i prime imaju poseban rom. Prvo butovanje posle flešovanja zna da protekne dosta dugo pa strpljenaj i napuni bateriju pre početka postupka.

Kod svakog Redmi 3 je bootloader zaključan i on treba da se otključa. Treba da se pošalje zahtev za otključavanje njima, oni ti daju odobrenje i ti skineš programče za taj posao. Treba par dana dok odobrenje stigne do tebe. Sve je na engleskom pri popunjevanju podataka sada tako da nije veliki problem. Potrebno je imati njihov account i tu da odmah te obavestim ovo: ako praviš account preko broja telefona (kao ja) onda broj unosiš bez 0 na početku, dakle, ne 064xxxxxxx već 64xxxxxxx. Koliko znam kineski global zaključava bootloader, i postoji ograničenje da se bootloader može preko njihovog programčeta da otključa jednom mesečno (bar tako napisali na forumu). Nisam siguran za global verziju da li zaključava ili ne.

Kako radi ukratko. Pa na fonu sa 6.8.18 beta romom ima uvek od 1.9 do 2.1 Gb rama slobodno. Imaš nekih 25 Gb slobodno memorije za podatke (govorim o čistom telefonu bez ikakvih dodatnih instalacija). Prihvata ili 2 sim kartice ili jednu sim karticu i micro sd memoriju, to sve na držaču sa strane (kod mene je stavljena jedna do 64Gbb, da ne brinem mnogo, mada nije baš bila potrebna). Global verzija ti daje već instalirane Google aplikacije. Fon radi glatko i brzo. Vrlo brzo hvata satelite. Dosta brzo se puni jer mu je punjač snage 2 Ampera i fon podržava brzo punjenje. Izdržava sa normalnim korišćenjem 2 dana ako ne i više. Lično ja ga uvek dopunjujem kad imam pored sebe punjač i vremena i iskreno, nemam problema da li će biti snage za njega ili ne. Aplikacije se pokreću vrlo brzo. Nema App drawer već su aplikacije na ekranima. Rešenje problema kod mene je strpao ih u foldere po nameni, meni čak i bolje jer imam manje pretrage kad tražim neku aplikaciju. Za igrice ne pitaj, nisam probao neke jače tako da nemam iskustva sa njima. U praksi sam vrlo zadovoljan sa njime. Ako bi morao da nekom preporučim telefon, mislim da bi ovo bio jedan od boljih izbora pod uslovom da se stavi oficijelni rom po kupovini. Da li se isplati doplata za pro verziju? Po meni da. Dobiješ 1 Gb RAM više i u startu ne moraš da juriš nabavku dodatne micro sd kartice za dodatnu memoriju. Mnogima ona neće ni trebati u praktičnoj upotrebi.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke