tema: [MP3 plejer] SanDisk Sansa Clip 2GB black
Prikaz jedne poruke
Stara 19.11.2008, 0:02   #52
mr.no.
Član
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: KG
Poruke: 215
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Sandisk Sansa Clip 2GB black

Clip je stigao i da prenesem par ličnih utisaka u vezi njega. Prilično je kvalitetne izrade. I ako je malih dimenzija, u ruci, bolje rečeno prstima, sasvim lepo leži. Zbog dimenzija, ima se utisak da će ispasti u nekim situacijama, ali to je varka i ne dešava se. Napravljen je od kvalitetne plastike, ali vrlo lako ostaju tragovi perstiju na površini. Displej, iako mali, odličan je. Vrlo je čitljiv. Nije ni predviđen za slike, klipove i slično, što može da bude i prednost kome je muzika na prvom mestu (zbog toga je i malih dimenzija). Na njmu su podatci o izvođaču, trajanje i redni broj pesme i popunjenosti baterije. Posle izvesnog vremena neaktivnosti isključuje se radi štednje baterije (vremenski interval se podešava). Klizačem sa leve strane, clip se uključuje, zaključava ili u slučaju potrebe, dužim držanjem u položaju on/off resetuje se na inicijalna podešavanja. Malo je klimavo, ali verujem da je to slučajnost. Sa desne strane je dugme za podešavanje jačine zvuka. Možda je malo tvrđe ali ni u kom slučaju nije smetnja. A sad da pređem na ono glavno: zvuk. Šta reći, sem izuzetno dobar pogotovu kada se uzme u obzir cena samog clipa. Ako uporedim zvuk sa drugim uređajima koje sam probao to bi izgledalo ovako: slušao sam na mobilnom (motoroli, SE, i nekoj nokici), kao i na plejerima xwave i neo. Sad vidim i nije mi jasno čime sam ja uništavao uši. Clip je toliko bolji da o tome ne vredi ni trošiti reći. Ali zaista neuporedivo. Zvuk je vrlo čist i više zavisi od kvaliteta snimka sa kog je prebacivano u pm3 nego u koliko bps-a. Između 192, 265 ili 320 nema neke bitne razlike. I čini mi se, da najbolje zvuči kada je u pitanju neka akustika. Zvuk je dosta glasa, naročito ako se prebaci u high mod. Kvalitet slušalica ne mogu da procenim, ali mislim da bi sa nekim kvalitetnijim zvuk još više dobio na kvalitetu. FM prijemnik može da posluži, i ako nema naročito dobar prijem. Za bateriju je teško reći. Bilo je u nekim postovima reči o problemu sa baterijo, ali kod mene to nije bio slučaj. Po prvom uključivanju bila je nešto napunjena, pa pretpostavljam da je dobra i da se ne prazni sama po sebi kada je clip isključen. Ne traje baš 15 časova kako je to po specifikaciji ali do 10 bi trebalo kada je jačina umerena. Nadam se da nisam suvise gnjavio sa utiscima. U svakom slučaju, preporuka bez dileme za svakog ko merka nesto slično da kupi. Sigurno neće pogreciti ako se odluči za clip.
mr.no. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mr.no. na korisnoj poruci:
Marshall George (13.1.2010)