Prikaz jedne poruke
Stara 11.4.2009, 11:22   #9
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: uTorrent podešavanje

Citat:
dacajak kaže: Pregled poruke
Pa normalno da neces staviti max upload. Kao sto sam stavio u tutorijalu, od 1024kbps-a, odnosno 128 kbps uploada / 8 = 16 KB/s, stavio sam 10Kb/s ogranicenje uploada. To je citavih 6 Kb manje. A 6Kb/s je vec preterivanje, jer kod torrenta vazi pravilo koliko dajes toliko i dobijas, znaci ako ti dajes npr. sa mizernih 3kb uploada, mislis da ces moci izvuci max. nazalost neces. Ali nesmes ni da stavis upload na max. jer dolazi do zagusenja, znaci nadjes neku sredinu. Gledas da bude nekih 60%, od max, upload-a ,znaci ako ti je upload 128kbps/16kb * 0.6= 9.6, zaokruzis na 10. Mada na nekim tutorijalima kazu 80% od uploada, ali meni to vec ne odgovara, probavao sam sve i najbolje mi je 60%. Ja sam probao preko 10kb/s da stavim ali sam video da mi par kb padne brzine (a meni je svaki kb vazan), nize mogu na nekih 9kb da stavim, ispod toga mi vec nemere.
128kbs postavi na 6kbs i radi maksimalnom brzinom, e sada ima nesto drugo tu. Ukoliko vuces dva torrenta on deli tih 6kbs i onda ces dobiti otprilike pola brzine downloada i za jednog i za drugog. Takodje kada se skine odredjeni torrent automatski se prelazi na seed. Ukoliko jednog seedu-jes a drugog skidas tvoj upload se najverovatnije deli na pola, znaci na 3+3.
Ukoliko side-ra izbacis dobijas odmah veci dovnload iz prostog razloga zato sto sav tvoj upload ide samo na jedan torrent.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke