Prikaz jedne poruke
Stara 21.12.2010, 22:27   #1
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Kreiranje remote control aplikacije

Eh, ovako, volim da učim kroz rad, i došao sam na ideju da razvijem aplikaciju koja radi isto što i TeamViewer, na primer.

Radio bih je (client side deo) u VB.Net ili C#, s tim što C# u principu ni ne poznajem, a VB poznajem prilično solidno, pa bih se pre opredelio za njega, da ga usavršim koliko god mogu kad već toliko dugo radim sa njim.

Prvo, znam da je ovo veliki posao ali sam spreman da uložim vremena i truda koliko god je potrebno jer želim da uđem u taj "svet" server/client aplikacija koje funkcionišu preko neta pomoću standalone servera ili direktno (ovo prvo me trenutno najviše zanima).

Dakle, moja pitanja su:
1. Na kom principu bi funkcionisao server na netu, i u kom jeziku bi bilo najbolje napisati server side deo aplikacije (ASP.Net, PHP...?)
2. Na koji se način odvija client-server komunikacija i kako implementirati pravu enkripciju (i neki link o enkripciji i dekripciji podataka uopšte)?
3. Neki koristan link o tome kako se u .Net-u prave ovakve aplikacije i neki koristan link o System.Net klasi, pošto se ako sam dobro skontao ona koristi za bilo kakvu vrstu lokalne i "globalne" komunikacije.

=>
U principu, zanima me kako bi tekao razvoj ovakve aplikacije, kako bi funkcionisala, šta bi sve trebalo da znam, i odakle početi.

I, da napomenem ponovo, znam koliki je ovaj zalogaj za mene (i bilo koga ko radi ovo sam) ali sam spreman da radim da bih naučio što je više stvari moguće, tako da bih vas molio da ne bude komentara tipa "mani se ćorava posla."

Hvala svima unapred na pomoći, predlozima i sugestijama.

Poslednja ispravka: doctor (22.12.2010 u 0:32)
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke