Prikaz jedne poruke
Stara 16.9.2010, 12:24   #58
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Antec 900 - cable & water mod

Citat:
Thaedass kaže: Pregled poruke
Negde na XS-u sam citao za neku cudnovatu tecnost sa perlicama srebra koje ciste sistem i ne dozvoljava stvaranje algi ili izdvajanje zelatinskih masa (desava se kod odredjenih fabrickih resenja)
To su tzv. silver coils. Ne znam na koju foru, ali malo srebra u sistemu zaista sprečava stvaranje algi. Ne moraju to da budu neke sićušne kuglice, bućneš parče srebra u rez i nećeš imati algi u sistemu, a držaće i vampire podalje. Što se želatinastog taloga tiče, to srebro niti bilo šta drugo ne može da spreči. Ali to se dešava samo kod buđavih UV tečnosti koje imaju rok trajanja. Isto kao da si sipao pivo ili mleko u sistem, jednom će da se pokvare.

Citat:
Thaedass kaže: Pregled poruke
Btw malo ti trolujem temu,ali za clanove koji prave "prve" korake u Water Cooling svetu ova tema moze biti od koristi.
Nije trolovanje, dobro je to uputstvo, samo što sam ja i dalje za farbrička rešenja. Ajde korozija tu i tamo, ako je sve od bakra i nikla (fitinzi), nije problem, ali neki algicid mora da postoji u sistemu, a njih je teško nabaviti, tako da naizgled jeftino rešenje destilovana + antifriz može na kraju da ispadne mnogo skuplje.

Citat:
Thaedass kaže: Pregled poruke
Hbg tvoja tema je posecenija od bilo koje gde se spominje voda
Nije ovo "moja" tema. Inače me nervira to shvatanje da kad neko otvori temu, da je ona "njegova". Ideja je bila da ljudi vide da bušenje&seckanje kućišta nije nikakav bauk, kao ni instalacija vode. Jeste malo veći zahvat, ali svakako traži manje i znanja i pažnje od recimo Vmodovanja grafičke, ploče i sl. Drugo, stvarno nam fali neka tema o vodenom hlađenju, pa sam eto neka svoja iskustva izneo ovde. Pisanje nekih "how to" uputstava bi bilo besmisleno, jer bi ionako verovatno bila plagijat sa raznih strana, tako da nam ostaje da iznosimo svoja iskustva...mada bi opet posebna tema o tome bila bolje rešenje. Videću sa kolegama, pa možda i otvorimo nešto, samo da ga formulišemo kako valja.

Citat:
Thaedass kaže: Pregled poruke
Inace evo ti mali quest
Video sam ovo ranije. Maestralno odrađeno, mada imam par zamerki. Prvo, pristalica sam single loop-ova, jer današnje iole bolje pumpe to mogu da isteraju bez problema, sem možda u nekim extremnim slučajevima. Drugo, na par mesta je koristio 90° fitinge, što mi se nikako ne sviđa. Jedno je kad ti crevo saviješ pod tim uglom, jer ono nikad ne može da se savije baš toliko i tok vode je manje narušen, a sasvim drugo kad voda udara u metalnu prepreku, pa onda nasilno skreće na jednu stranu. Dobro je na blokovima gde je turbulencija poželjna, ali ne i na ostalim spojevima gde samo narušava protok.

@Pharaoh
Ako ništa drugo, valja ti zbog algi, to joj je i najveća prednost.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
Thaedass (16.9.2010)