Prikaz jedne poruke
Stara 14.9.2009, 18:01   #9
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Forum apgrejdovan na verziju 3.8.2

Kao što ste mogli da vidite, na forumu smo napravili apgrejd na novu verziju softvera. Skok je poprilično veliki, pa se može desiti da neke stvari ne rade kako treba, neke stvari nisu prevedene i slično. Da bi se rasteretila MySQL baza, promenili smo način na koji se čuvaju attachmenti (do sada su bili u bazi, a sada se organizuju kao stablo direktorijuma u okviru fajl sistema). To može malko da uspori prikazivanje, recimo, slika, ali s druge strane smanjuje rizik od pucanja baze, s čime smo već jednom imali problema.

Napravili smo neke sitne izmene u prikazu kako bismo sebi olakšali posao pri sledećim ažuriranjima, a i da bismo ispunili neke od želja korisnika. Osnovno je da je glavna tabela sa sobama/temama/porukama sada centrirarana po horizontali. Tasteri za dodavanje nove teme i nove poruke sada su opet i na vrhu i dnu stranice, što olakšava stvar onima koji vole da sortiraju poruke naopako.

Umesto linka u meni liniji (plava traka u vrhu) gde je pisalo "Spisak korisnika" sada piše "Community" (još ne znam kako ću to prevesti), jer tu više ne stoji samo spisak korisnika nego i spisak ličnih kontakata dotičnog člana.

Novina su i takozvani tagovi. Tagovi su reči koji ukratko opisuju temu i/ili poruku. Ko se bavi blogovanjem i sličnim (mislim da toga ima i na YouTubeu), zna da tagovi uglavnom služe radi olakšavanja pretrage, što na vBulletin forumima i nije baš bogznakako kvalitetno rešeno. Ne zaboravite da tagove odvojite zarezima, inače će ih forum tretirati kao jednu veliku reč i dobićete grešku "Tag je predugačak". Ovo razdvajanje zarezima omogućava tagove koji se sastoje iz više reči.

Ova verzija softvera podržava još neke novotarije, ali ih mi namerno nismo uključili da ne bismo napravili pometnju - i vama i sebi. Neke nove mogućnosti verovatno ćemo postepeno uključivati, ali će to biti sporo, jer moramo da pratimo kako će se "primiti među narodom", a i kako će server reagovati na sve to.

Dakle, sve što se tiče nove verzije softvera pišite ovde, a i mi ćemo na istom mestu objaviti sve naknadne "novitete" koje budemo uveli.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 12 korisnika se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (14.9.2009), Dekip (14.9.2009), Djordje Turjacanin (14.9.2009), DobroslaV (15.9.2009), Doomche (14.9.2009), dzonihsv (14.9.2009), Keki (14.9.2009), Lich_king2 (14.9.2009), miša topola (14.9.2009), pedjastudio84 (14.9.2009), player1 (14.9.2009), wolf 87 (15.9.2009)