Prikaz jedne poruke
Stara 22.4.2006, 20:30   #13
Alexandar
Član
 
Član od: 5.1.2006.
Lokacija: Sabac
Poruke: 134
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Question Re: sat zuri? how can that be?!?!

Citat:
piskoonline kaže:
Znanje - imanje.... za poljoprivredu.
Elektronski iliti digitalni časovnici funkcionišu kao operacija deljenja i množenja (recimo, frekvencije iz kristal oscilatora ili čak frekvencije mrežnog napona od 50Hz). Baterija ima ulogu da sve to funkcioniše kada je računar isključen sa mreže 220V (fizički onemogućen pristup napona - iščupan kabl ili isključen na prekidaču napajanja)... iz toga opet proizilazi da baterija može da prouzrokuje kašnjenje ili resetovanje - u slučajevima kada oslabi ili crkne. O žurbi zarad baterije - nema ni govora, jednostavno hemija ne dozvoljava da baterija odjednom poludi i isporučuje umesto 3,3V ili 1,5 nisam ni sam siguran koji je standard za MB računara) nešto više od toga, samo je moguće da isporučuje manje - pogotovo na niskim temperaturama. Odakle onda žurba? Pa, od EPS-a. Osim što u većini slučajeva zakida na voltaži na osnovu svojih monopolskih ugovora i položaja, dešava se i suprotno "overvolting" i odstupanje u frekvenciji na više od 50Hz... i eto rezultata u netačnom funkcionisanju elektronskih satova. To što vreme s vremena na vreme bude korigovano, stvarno je posledica pristupa internetu jer u podrazumevanom stanju vreme sa MS ovih sajtova koriguje sam windows - na osnovu postavki o regionu i vremenskoj zoni.
ajd sad reci meni kako se desava da moj komp radi pri sledecim parametrima
200V 47Hz - izmereno samo dva puta za ovi mojih godina zivota za koje sam svestan
194V 44Hz
191V 41Hz
180V 42Hz
160V 41Hz

svi ovi naponi i frekvencije izmereni su od strane instituta za zastitu na radu sa tri razlicita instrumenta jer su mislili da su prethodni instrumenti ne ispravni
ovi podaci su identicni i kod prvog komsije. mereno je pet dana i dobijeni rezultati su proseci od tri merenja dnevno
a nase kuce se inace nalaze na granicama dva sekundara tj poslednje su kuce koje su vezane na trafo, ja na jedan on na drugi
cudno ali istinito
i da, sve ovo pricam jer ja nemam nikakvih problema sa kasnjenjem ili brzanjem sata
Alexandar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke