Prikaz jedne poruke
Stara 5.9.2019, 22:59   #13339
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.573
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Delirium tremens (2019)



Poznati glumac završava na psihijatriji uslijed psihofizičkih komplikacija nastalih zbog dugogodišnjeg pretjeranog alkoholisanja (ime filma govori sve). Metod liječenja je prilično avangardan - pacijenti i doktori sudjeluju u tzv. psihodrami, gdje se, glumeći različite uloge (prevashodno glumeći jedni druge, ali igrajući i neke apstraktne uloge) suočavaju sa strahovima, i pokušavaju da iskažu i objasne svoja razmišljanja i osjećanja.

Film je nastao na osnovu istoimene predstave (nisam je gledao) u kojoj glavnu ulogu tumači pokojni Predrag Ejdus. Koliko sam shvatio, i sam film je njegova ideja. Nažalost, preminuo je ubrzo nakon početka snimanja.

Film me je veoma ugodno iznenadio. Tihomir Stanić je odlično iznio glavnu ulogu, a i ostali glumci su sasvim dobri. Po meni, dobro prezentovana sama ideja psihodrame kao metoda liječenja, stvarno ne znam da li se u realnosti koristi. I da, očekivano, nema neke potrebe gledati ga u bioskopu (odgledao sam ga samo zato što sam odustao od It-a 2 kad sam vidio gomilu djece u redu za karte ) 7.5/10
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke