Prikaz jedne poruke
Stara 30.9.2013, 16:28   #375
Lucic Nemanja
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 76 puta na 49 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lucic Nemanja
Određen forumom Re: Objašnjenja početniku

Citat:
peacegiverman kaže: Pregled poruke
Verovatno ti je export ok, samo proveri jesi li čekirao export animacija u Blenderu za FBX.

Jesu li sve animacije (walk, idle, attack) deo jedne veće animacije ili su u Blenderu sačuvane kao posebne? Ako su deo jedne animacije onda samo treba da obratiš pažnju i da naglasiš XNA-u od kog do kog frejma ti je koja animacija (ne bih znao kako tačno, nisam koristio XNA).

Uploaduj ili mi pošalji na PM .blend i .fbx za jedan model, pa ću baciti pogled.
Uspeo sam da nađem neko proširenje XNA Content pipeline-a, koji više .fbx modela sa različitim animacijama spaja u jedno. Čitajući nešto po internetu, naišao sam na informaciju da sam .fbx format može u sebi da sadrži samo jednu animacju, pa ljudi pribegavaju često spajanjem sve u jednu sa pamćenjem keyframe-ova. Da li je to istina, ili se ta osoba samo nalupetala na svom blogu. Elem, to je neko šturo rešenje mog problema, a imam i još neke.
Konkretan model koji sam skinuo ima tri action-a: walk, attack i idle. Kad sam odlučio da exportujem tri zasebna .fbx fajla svaki sa po jednom animacijom naišao sam na problem da nikako nisam mogao da skapiram kako da eksportujem animaciju po želji. Šta god da sam radio uvek mi je exportovao "Attack". Na kraju sam morao da unlinkujem po dve akcije isključivanjem onog "F" i da ugasim i upalim scenu kako bi nestale i time bih exportovao jedinu animaciju koja je ostala i ceo taj proces ponovio još dva puta.
Elem, prvo pitanje mi je kako da biram u blenderu koju animaciju ću da exportujem u .fbx. Drugo, da li je zaista tačno da .fbx ne može sadržati više od jedne animacije.
Čekirao sam da exportuje animacije.
Trenutno nisam kod kuće, ali poslaću ti model kad stignem.
Hvala
Lucic Nemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke