Prikaz jedne poruke
Stara 12.12.2010, 13:40   #114
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora digitalnog fotoaparata

Poz svima, treba mi pomoc u vezi fotoaparata. Ne mogu traziti jer sam sa moba preko kompa.

Ovako, nikad nisam imao aparat, dosad sam slikao telef. SE K750i koji za svoju klasu ima dobre slike ako su slikane po danu koje sam i izradjivao. Sad hocu aparat, svaki je bolji od mog telefona, ali ne bih bas one najjeftinije od 70-ak evra.

Dakle preporucite mi nekoliko modela od oko 120 evra.
Negdje sam vidio da je Canon dobar u toj klasi, a da Olympus nije, tako da preporucite mi neki best-buy, nije bitan proizvodjac.

1. Posto sam slikao telef. nisam neki zahtjevni korisnik, bitno je samo da aparat uopsteno kvalitetno i fino slika slike sa odmora itd, ne zelim nikakve posebne karakteristike.

2. Posto nemam cime da snimam i rezolucija videa od 640x480 je ok, ali posto sada ima i vecih rez. preporucite mi i neki sa rez. 1280x720 (720p), ako ima za te pare.

3. Ako li-ion (punjiva) baterija nije posebna karakteristika i ako nije skupa, moglo bi i to, mada ne mora.

4. Rezolucija (megapixeli) nisu bitni, bitan je kvalitet aparata, odnosno objektiva tako da je nebitno da li ima 8 ili 10 ili 12 ili 14... Samo da dobro slika.

Hvala unaprijed najkorisnijem forumu!
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke