Prikaz jedne poruke
Stara 27.7.2007, 5:49   #11
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Znacaj kvalitetnog napajanja.

Citat:
misko81 kaže: Pregled poruke
Evo, ukoliko jos nisi kupio:
Cooler Master eXtreme Power 380W (RS-380-PCAP, RS-380-PMAP)
LC Power Super-Silent LC6420 Gold (420W)
Mada, kazu i da su Chieftec napajanja sada ponovo kvalitetna kao nekada, a za te pare postoje njihova od 300W. Tvoj komp ne trosi mnogo, tako da ce i to biti sasvim dovoljno. Sto se tice jeftinijih napajanja, MS Industrial vaze za bolja. Ja imam od 400W i sasvim sam zadovoljan (dobro, moj komp je krs, Duron na 800, 512 ram, int. graficka). Postoji i verzija od 550W (realno naravno verovatno oko 400) koja kosta oko 23e. Sad, ti razmisli...
@Gadgouz:
Mislim da je Foxconn sasvim solidan (naravno, ako ne planiras neki zesci OC i ako nemas 8800gts, a verovatno nemas). Vek trajanja napajanja je vrlo diskutabilan... Mnogi savetuju da se napajanje menja posle 2-3god. Znas, niko ne moze da da precizan odgovor na to pitanje. Ja sam, npr. do skoro imao KME od 230W, staro 5.5 godina i nisam imao problema, ali sam za svaki slucaj kupio novo...
EDIT: polarnimeda, zaboravih...
Obrati paznju i na Xilence. Za ~2900 din. imas njihovo napajanje od 500W.
Vec sam kupio... Cooler Master Extreme Power 380W
Eto, ko da si znao. Cena me je odusevila- 2700 din.! Prosao sam prilicno bolje nego sto sam ocekivao da cu. Ne cuje se uopste kada se pali, pa sam se prvo istripovao da ne radi Na starom napjanju nisam imao ni prekidac!
Inace, temperature na svim komponentama su mi pale za preko 5C (a imam u vidu i promenu spoljne tj. sobne temperature ovih dana)!! I konacno ulazim u Windows k'o covek (ako je to bilo, a verovatno jeste, do napajanja)- bez cekanja koje je na formatiranom HDD-u umelo da potraje i do 2 minuta ovih dana (sada je to 20 sec od power on-a do rada) Eh sad, ako mi se Windows (opet) skrsi, to je vec nesto drugo!
Hvala svima JOS 1om!
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke