Prikaz jedne poruke
Stara 21.8.2019, 12:01   #478
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Epic Game Store

Citat:
ogisha kaže: Pregled poruke
A u čemu je stvar sa Epicom, vidim da mnogi pljuju ali mi nije jasno baš zbog čega? Koliko vidim, ekskluzivnost je za PC platformu i to za jedva nekoliko bitnijih (vrednih) naslova, a sve igre im se pokreću na pc-u, kao i sve ostale (Steam, Origin, Uplay, Gog), što je po meni najbitnije. Ok, Epic nema foruma, skrinšotova, ačivmenta, za*****cija ali to su sve opcione stvari, igra kao igra je za pc. Jel se to desilo nešto u prošlosti u vezi njih, što sam propustio ili šta?
Epic je odlučio da se ne bori sa Steamom i GOGom dodavanjem mogućnosti u njihov launcher i pogodnosti za kupce već kupovinom ekskluziva i to pred sam izlazak igre kada je već završena i neće dati novac unaprijed kao Sony npr. i pomoći u razvoju igre. Iako izdavači imaju manju proviziju na Epicu (12%) u odnosu na Steam i GOG (30%) ti kao kupac plaćaš proviziju na transakciju, a ne Epic. U zavisnoti od toga gdje živiš i načina plaćanja, igra ti može biti dosta skuplja nego na Steamu i GOGu.
EGS ni danas nema korpu, pa ako kupiš pet igara zaredom imaš dobru šansu da ti blokiraju nalog.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sass Drake na korisnoj poruci:
ogisha (21.8.2019)