Prikaz jedne poruke
Stara 26.1.2018, 16:54   #56
slavel
Novi član
 
Član od: 24.12.2012.
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Ruski alt linux

Debian sam koristio i nije mi se svideo. Kazem vam posle windows 10 ja sam imao nekoliko verzija linuksa i sve je to losije. Mozda alt moze da se nosi i bolji je u mnogo cemu ali ako cackas previse sa instalacijama ni jedan linuks ne radi posle stabilno. Alt je brzi i od debiana i minta i naravno windows 10. Instalirao sam ga na AMD 4800+, 4 gb ddr2 rama, graficka AMD 3650 128 bit. Brouzer Chromius koliko god otvoris tabova radi savrseno. Recimo meni je merilo koliko brzo otvori B92 koji je radjen u WP na mojoj masini. Alt prilikom pritiska na taster za manje od jedne sekunde ucita citavu stranicu B92 na 4800+. Isto je i sa PHP sajtovima. Alt ima zvucne drajvere za koje ja nisam imao pojma da postoje i da mogu biti tog kvaliteta. Sto se tice verzije nije poslednja 6 nego 7.05 kdesktop. Napisao sam pre. Drzava Rusija podrzava i placa razvoje za neke verzije Alt linuksa i zato sam ubedjen da je jedan od boljih. Cak i nas Ivan Cukic ima ime i prezime kao zasluzni clan upisan u Alt linuks. Kazem vam probao sam i mint i debian i necu to vise da vidim. Sad ja trebam da eksperimentisem i sa tim Arch jer mi preporucujete. Preporucivali su mnogi mint a ja ga djavolu ne bih preporucio. Ja imam problema sa Alt linuksom jer mnogo cackam. A linuks kad cackas on mora da zabaguje svaki posebno ako ne znas cake. Recimo instalirao sam wine pa onda sa njim koliko sam imao problema. Ja nisam nikad u zivotu koristio ni jedan emulator. Pa onda shvatim da se ne mogu izboriti sa wine pa onda instaliram playonlinux. Pa taj playonlinux sam povuce brdo wine fajlova pa onda instaliram steam pa moram sve preko steam. I ajde nije ni to lose nego restartujem racunar kad ono kucaj log. Ali nece ni root ni obican user nego ili format ili trazi alate da to popravljas. Kad shvatis da nemas pristup netu onda ti ostaje samo format. Mozda ja ne znam koristiti linuks. Verovatno ljudi koji koriste jednu distribuciju jedno 20 godina nauce . O osnovnim postavkama koje ima svaki linuks necu da komentarisem. Mozda mint ima bar to da valja. Vecina tih postavki skoro svaki korisnik promeni i vecina korisnika izabere iste. Microsoft je prvi napravio najmoderniji OS i od njih treba kopirati sve sto valja i sto vecina ocekuje a ne da se pravi nesto sto svima smeta pa da bude razlicito.
slavel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke