tema: Factorio
Prikaz jedne poruke
Stara 20.1.2021, 15:49   #29
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Factorio

Tek nekidan sam "otkrio" Factorio i igram ga ovih dana. Veoma zarazna. Ima dosta da se uči i vježba. Koliko vidim igra je odlično ocijenjena i dosta popularna, ima tonu materijala sa savjetima i tutorialima (YouTube, Reddit, Steam...), potražio sam temu i ovde pa mi je čudno da se o igri nije pisalo baš ništa od dana kad je izašla u finalnoj verziji

Igra li je neko?

Zanima me par stvari.

Koliko treba da se pređe, ovako za nekog početnika koji par dana igra i uči?

Vidio sam dosta tuđih "konfiguracija" fabrike i ono je da te mozak zaboli, ali pretpostavljam da je to od igrača koji su igru prošli dosta puta i kojima je zabavno da naprave što bolju organizaciju, jer znaju šta, kako i koliko im treba, a ne da je to baš nužno tako da bi se igra prešla? Da li sam u pravu ili nisam? Jer vidim da dosta igrača ima stotine i hiljade sati u igri, preiskusni su. Kao da se više takmiče sami sa sobom kako da to drugačije i bolje organizuju, to kod njih izgleda odlično, ali za mene koji nisam ušao dublje u igru djeluje baš komplikovano. Valjda se igra može preći i sa manje lijepom i utegnutom organizacijom

Mnogi ovo igraju tako da dosta puta pokreću novu mapu, i ima mi smisla, vidim da i ja vremenom postajem pomalo pametniji i vidim da sam mogao i trebao drugačije nešto organizovati i povezati. Već sam odlučio da batalim prvu mapu i kreiram novu, nakon što završim petu misiju (sa željeznicom) u tutorialu, a i nju već igram par dana naveče.

Gledao sam neke savjete za početnike i složio bih se da je bolje za početak aliene umiriti, podesiti da ne napadaju sami i udaljiti ih od početne lokacije, da bi se početnici više posvetili učenju izgradnje, pa i planiram tako nastaviti, mnogo me više privlači izgradnja a ne da trčim sa kraja na kraj baze da bih popravljao šta oni oštete i da bih dopunjavao mitraljeze, mada ima čari i u tome ali mi je bezveze kad se unesem u izgradnju da svaki čas dobijam upozorenja o napadima, i to sa sve više strana.

Uskoro bi valjda trebala izaći verzija 1.1, može da se skine u eksperimentalnom obliku.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke