Prikaz jedne poruke
Stara 3.9.2014, 19:02   #47
Grond
Član
 
Član od: 23.1.2006.
Poruke: 304
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 95 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Broken Age - Double Fine Advanture

Ау, ти си баш неки DoubleFine зилот...?

Citat:
Da li stvarno mislis da ce kasnjenje drugug dela jedne igre uticati na reputaciju ljudi koji su napravili Monkey Island, Day of tentacle i Sam & Max?
Ја нисам говорио о квалитету њихових урадака (боље рећи Шафера, јер већина тима није била са њим у Lucas-у), а поготово не ранијих, који нису резултат њиховог руковања са финансијама, јер су они били развојни тим, док је тадашњи LucasArts био финансијер и издавач, него говорим о начину на који троше средства откако су постали независни, тј. од формирања самог тог студија. Broken Age није први њихов пројекат који има проблема са новцем. Једноставно људи су склони минуцизном уласку у детаље и бесконачним расправама о истим и прерадама у току развоја игре и то не у оном конструктивном смислу, уместо да поступају као паметна независна продукција - детаљна разрада концепта и онда израда игре без потребе за преуређивањем делова исте, што је код њих веома често случај. Због тога су упућенији уплатили новац чисто из емпатијских разлога али без очекивања да ће пројекат бити завршен како је планирано. То је већ сада очигледно случај - од оригиналне масне авантуре из једног дела игра је подељена у 2 акта, са очигледним избацивањем планираног садржаја приде да би се све уклопило у доступне финансијске оквире.
Citat:
Da si igrao te igre kada su izasle onda ne bi ovako pisao.
Ту се моје мишљење разликује од већине традиционалних играча. По мом резону игре је легитимно, ако не и препоручљиво играти што је могуће касније у односу на тренутак изласка јер само та зрела временска дистанца омогућава потпуну деконструкцију игре и њену детаљну анализу, штавише када имамо појам класика у књижевности на пример кога време не нарушава, не видим зашто би видео игре као медиј биле изузетак? Због тога и данас дан нека остварења из 90-их, а при томе не мислим на познате класике, бришу под са новијом, поготово немачком хиперпродукцијом, част изузецима. Тако да аргумент о потерби за играњем игре када је изашла је по мени промашен.
Citat:
Oni su dokazali da igra moze preko Kickstartera da se finansira i zahvaljujuci njima cemo dobiti jos kvalitetnih avantura koje verovatno ne bi bile napravljene da Broken age nije upeo da sakupi oko 3 miliona.
Они су у очима већина играча доказали да им импресивна сума за KS стандарде није довољна да направе класичну авантуру (технички мање захтеван жанр за израду у односу на неке друге) док је другима тај износ више него довољан да направе RPG-ове епске дужине. Успех BA на KS-у је убрзо после иницијалне KS помаме изгубио било какве евентуалне заслуге за финансирање других авантура у смислу првенца и водиље која је "пробила лед", штавише уваљивање у проблематичан развојни ток је показало да је шквадра из DoubleFine-а погрешно искористила средства која су јој донирана.
Citat:
Ta izdavacka kuca ima vise timova koji prave igre pa je logicno da nisu svi ukljuceni u izradu Broken Age-a. To sto vas dvojca pisete su samo nagadjanja jer vam se igra act 2 koji jos uvek nije najavljen.
Ех, да није дигиталне дистрибуције, уверен сам да би јој и та ознака "издавачке куће" измакла. У неку руку је то и апсурдно да ти тимови раде на другим играма, док оно што је унапред плаћено џеџи ненаправљено. Мени се BA:Act 2 не игра, играм Gray Matter тренутно па ћу ондак вероватно Gemini Rue и Darkfall 1. Иначе Act 2 је итекако најављен, а зашто не излази, е па то је ово о чему ја причам.
Citat:
Ocekivao sam da cu videti datum izlaska igre a ne raspravu o kasnjenju igre kao da se to do sada nije desilo skupljim izdavackim kucama.
Студио о коме је реч је свакако познат по пробијању свих датума, тако да ти то треба бити на последњем месту приоритета. Није проблем што касни, проблем је што су улупали онолика средства у авантурицу од 5-6 сати играња, док друга половина приче бива финансирана од продаје прве, уместо да смо добили целу игру епске дужине из цуга. Наравно, из моје тачке гледишта то није класична критика, него само опсервација, пошто нисам имао нека посебна очекивања када је у питању најављена игра.
Grond je offline   Odgovor sa citatom ove poruke