Prikaz jedne poruke
Stara 28.1.2007, 0:58   #33
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.379
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: "Test pray" - čitaoci recenzenti

Nisam bas neki pasionirani igrac avantura,ali evo jedne...I neka mi oproste svi ljubitelji XBox-a zbog malog pljuvanja istog

Naziv: Still Life
Razvojni tim: Microids
Izdavač: MC2-Microďds (EU), The Adventure Company (US)

U okviru zanra filmskih trilera bitno mesto zauzima podzanr filmova o serijskim ubicama cija tematika redovno privlaci publiku u bioskope. Glavni junak je obicno detektiv, koji pokusava da resi slucaj,pod sve vecim pritiskom javnosti i svog sefa, dok je pocinilac ubistava redovno korak ispred njega. Skoro uvek se u detektivovoj proslosti krije neka tamna tajna, koju ubica zna i koristi je u nadmudrivanju sa njim. Emocije su sve jace na obe strane, njihov sukob postaje licni. Ali, pravda uvek pobedjuje. Bar na filmu...
Upravo se ovom premisom poveo i kanadski Microids trazeci scenario za svoju novu avanturu. Still Life predstavlja amalgam njihova dva prethodna remek-dela: Syberie i Post Mortema. Sa Post Mortemom, Still Life deli turobnu atmosferu i likove, a sa Syberiom graficki engine i nacin izvodjenja. Sto se izvodjenja tice, u prvi mah ce vam se uciniti da igrate Syberiu, ali prvih nekoliko krvavih scena ce vam odagnati tu iluziju. Prosto je neverovatno da ljudi koji su napravili tako nevinu i cednu pricu o zivotu i ispunjenju zivotnog sna jednog coveka, mogu da stvore igru koja je susta suprotnost tome. Still Life je napet, mracan i pun akcije kao dobar filmski triler.
Radnja celokupne igrice se odvija na Badnje vece u Cikagu i prati agenticu FBI-a Victoriu McPhearson koja pokusava da uhvati serijskog ubicu koji je odgovoran za vec pet ubistava. Ali, citajuci memoare svog dede Gustava, koji je bio privatni detektiv, nailazi na slican slucaj koji se dogodio tridesetih godina proslog veka u Pragu. U igri cete paralelno voditi Victoriu i Gustava koji ce malo po malo suzavati krug oko ubice sa srebrnom maskom. Pricu ne zelim dalje da otkrivam jer ce vam prica biti jedino zadovoljstvo tokom igranja...
Sve ovo zvuci dosta obecavajuce, ali prvu nelagodu sam osetio kada sam procitao da postoji verzija igre i za XBox. Samo sam zamislio pixel hunting na nekom budjavom TV-u, igranje avanture pomocu dzojpeda i doza nepoverenja prema igrici je vec bila prisutna. I bio sam u pravu. Ovo nije avantura, ovo je najobicniji interaktivni film. Cinjenica da se Still Life pojavio i u izdanju za XBox, rezultovala je krajnjem pojednostavljenju igre da bi ona bila prijemciva za "najsiri krug koristnika".

Poslednja ispravka: holodoc (28.1.2007 u 1:14) Razlog: Dodati izdavači ;)
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke