Prikaz jedne poruke
Stara 25.4.2010, 22:59   #17
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Lazno sletanje na mesec!

Snimak koji je emotovan te godine je fake... fake u smislu da zaista nije snimljen na mesecu... moj otac je tada gledao to kao i svi njegovi drugari i nakon emitovanja svi su se sjurili da komentarisu medjusobno... videli su rezisersku stolicu u jednom kadru snimka tako da snimak koji je emitovan nije snimljen na mesecu... kasnije sam procitao da je NASA objavila da snimak koji je emitovan zaista i jeste snimljen i reziran i da je sluzio da ubedi ljude da su to zaista i uradili a da je originalni snimak bio toliko los i neupotrebljiv da je to razlog sto ga nisu emitovali...

Medjutim, mislim da nisu sleteli na mesec a sto se tice Rusa jednostavno su im dozvolili da pricaju takvu pricu jer je i NASA-i i njihovom svemirskom programu odgovaralo da svi veruju u takve price da bi lakse opravdali trosenje ogromnih budzeta bez da se narod buni mnogo jer je delovalo da je tako nesto opravdano. Nisu sleteli na mesec 100%... meni i dalje nije jasna prica da se u bezvazdusnom prostoru moze leteti raketom koja radi po principu potiska. Potiska o sta? Ajd, kao sa zemlje poleti jer velikom snagom biva izbacena letilica iz orbite pa po inerciji sleti na mesec... ali kako da poleti sa meseca nazad? Tamo nema atmosfere... raketa je vec odbacena u nasoj atmosferi, kako onda mala kapusla da poleti sa meseca i napusti mesecevu orbitu. O koju atmosferu da se odbija. Nije nikakav problem otici u orbitu (Gagarin i Lajka) vec je problem napustiti orbitu... ako jos i mogu da poverujem da se napusti zemljina orbita, nema teorije da raketom (koje nema) se odbace od meseca i slete na zemlju u jednom komadu... dakle cista glupost...
genius je offline